Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Allegro zamyka Program Partnerski. Zamiast niego MultiProgram

Opublikowane: 30 czerwca 2011 przez: Konrad Karpieszuk

Przyznam, że dzisiejszy mail jaki dostałem od Allegro o zamknięciu Programu Partnerskiego, dość mocno mnie na początku zdenerwował. PP to jest główne źródło dochodów Aukcjoteki i potrafi wygenerować mi całkiem spore zyski (przynajmniej tak było w czasach, gdy pisałem tu regularniej).

W mailu była jednak też informacja, że zamiast PP, Allegro od września tego roku uruchomi nowy MultiProgram.pl. Sceptycznie przeszedłem na jego stronę –  bałem się bowiem, że warunki w nowym programie będą przynajmniej gorsze. Na szczęście dość pozytywnie  się rozczarowałem.

MultiProgram jak Program Partnerski

Podobnie jak w starym Programie Partnerskim, w MultiProgramie mamy dokładnie te same stawki: od 10 do 20 złotych za aktywację konta przez poleconą osobę oraz przez rok 30% od wpłat tej osoby z tytułu Allegrowej prowizji. Wszystko więc tutaj zostaje tak samo.

Co nowego?

Dość trudno na razie doszukać się różnic, między starym, a nowym. Jest ich jednak kilka, a najważniejszą jest chyba fakt, że w programie uczestniczyć będą także pozostałe witryny grupy Allegro. Na pierwszy ogień pójdzie iStore.pl, później Ceneo. Piszę w czasie przyszłym, bo jest to na razie jedynie planowane i nie podano żadnych zasad odnośnie wynagrodzeń dla partnerów.

Pojawia się także większa ilość form reklamowych. Do tej pory Allegro można było reklamować tylko przez banery graficzne. Teraz dojdą także odnośniki tekstowe, które są wg mnie skuteczniejszą formą oraz możliwość umieszczenia wyszukiwarki na swojej stronie.

Więcej zmian chyba nie widzę. Widzę, że wypłata będzie następować dopiero jak uzbieramy 100 zł na koncie. Przyznam jednak, że nie pamiętam czy teraz tak nie jest – uzbieranie 100 złotych w programie jest bowiem dość łatwe i nigdy chyba nie próbowałem wypłacić mniejszej kwoty.

Ponowna akceptacja stron w systemie

Szkoda tylko, że znów będę musiał wszystkie swoje witryny (nie tylko na Aukcjotece korzystam z PP Allegro) zgłosić ponownie do nowego programu. O wiele łatwiej i przyjemniej by było, gdyby Allegro automatycznie przeniosło mnie do MultiProgramu. Teraz jednak będę musiał poświęcić pewien czas na ponowną rejestrację, poczekać na autoryzację (która nie jest gwarantowana) i zmienić kody wyświetlanych reklam.

Ja swoją Aukcjotekę już zgłosiłem. A kto z Was wybiera się na nowe? 🙂

10 Komentarze do tego artykułu

 1. Look napisał(a):

  Tylko teoretycznie:

  Partner otrzyma Prowizję, w wysokości:

  10 PLN za każdą rejestrację dokonaną przez nowego i unikalnego Użytkownika w Serwisie Allegro pod warunkiem pełnej aktywacji Konta przez tego Użytkownika;
  10% wpłat dokonanych na rzecz Grupa Allegro Sp. z o.o. przez poleconych przez siebie Użytkowników Allegro z tytułu usług świadczonych w ramach Serwisu Allegro;
  10% wpłat dokonanych na rzecz Grupa Allegro Sp. z o.o. z tytułu dokonania przez poleconego przez siebie Użytkownika transakcji w opcji „Kup teraz”.

  Grupa Allegro Sp. z o.o. wypłaci Partnerowi premię w wysokości 50, 100 bądź 200% Prowizji określonej w pkt 1 lit. a-c, w przypadku, gdy Użytkownicy poleceni przez Partnera będą przejawiać aktywność w zakresie pełnego korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu Allegro, a Partner nie będzie naruszał postanowień Regulaminu.

 2. Konrad Karpieszuk napisał(a):

  no faktycznie, nieco sie zmienilo 🙂 ale nie wiem czy nie na dobre. niby procent mniej, ale teraz takze od zakupow poleconego, nie tylko sprzedazy. czas pokaze czy to sie oplaci

 3. Lookzovt napisał(a):

  Na dwoje babka wróżyła… Niby kupujących jest pewnie sporo więcej. Ale jest też jeszcze jeden kruczek – wygląda na to, że poleconych się traci (nie migrują się), więc rok zbierania w plecy.

 4. Lookzovt napisał(a):

  Kolejna wątpliwość, czy na pewno płacą za „Kup Teraz” poleconych, czy tylko za te kliknięte bezpośrednio z banera…

 5. Tomek napisał(a):

  Dla mnie Allegro ze swoim pp skończyło sie kiedy zlikwidowali dożywotnia prowizje od wpłat poleconych userów a miałem ich b. duzo…

 6. Lookzovt napisał(a):

  Pora będzie po paru latach się rozstać. Niestety, bo był to swego czasu najlepszy program partnerski. Nowy jest w mojej ocenie nieuczciwy (ok, możemy go nazwać „z marketingowym podejściem”) i zupełnie nieskuteczny (albo przez bug nie zlicza konwersji, co też dyskryminuje go).

  Podpiąłem się testowo. Ponad 3 tysiące kliknięć i ŻADNEGO efektu (nic, zupełnie, zero, ani złotówki, ani jednej konwersji). Niewiarygodne.

 7. Darek napisał(a):

  Ja zarejestrowałem się w tym nowym programie partnerskim. Od lutego zarobiłem do dziś 28 zł. Od jakiś 2 miesięcy a może lepiej nie działają linki partnerskie które kierują z mojej strony na allegro. Pisałem do nich. Stwierdzili że problem znają i pracują nad nim. Od tego listu minął miesiąc i nic się nie zmieniło.
  Allegro osiągnęło to co chciało czyli mocną pozycję na rynku i nie zależy im już tak jak dawniej na pozyskiwaniu nowych użytkowników. Nie chcą płacić za ich pozyskanie partnerom.

 8. matma4u napisał(a):

  Ja też mam podobny problem z konwersją. Ponad 4 tyś kliknięć i zero zł zarobku. Po drugie od kilku dni nie można zalogować się do programu, Cały czas widzę: #DATABASE_CONNECTION_FAILED#

 9. Jakub Steve napisał(a):

  Jak zarejestrować się w tym nowym programie partnerskim ? Jest tylko opcja zaloguj a rejestracja gdzie ?

 10. Konrad Karpieszuk napisał(a):

  zauwaz ze komentujesz wpis sprzed 3 lat.

  ten nowy program teraz (marzec 2014) jest wlasnie zamykany

A co Ty o tym sądzisz?