Artykuł w kategorii | po godzinach

Bardzo dobry start Aukcjoteki!

Opublikowane: 01 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Postanowiłem wzorem innych serwisów publikować co miesiąc podsumowanie tego, co wydarzyło się na stronie. Zwłaszcza, że jest czym się chwalić.

aukcjoteka-sierpien-2009

Przyznam, że nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania z Waszej strony. Ale to bardzo dobrze! I dla mnie, bo dużo czytelników to potencjalnie większe zyski z reklamy (i sława! 😉 ), i dla Was bo dużo odwiedzin to większa motywacja dla mnie do pisania coraz to ciekawszych (mam nadzieję) tekstów.

Co się wydarzyło przez ostatni miesiąc? A dokładniej co się wydarzyło przez niecały miesiąc, bo przecież Aukcjoteka.com wystartowała 7 sierpnia 2009 (będąc kontynuacją Aukcjoteki na Blogspocie).

Przede wszystkim bardzo duża odwiedzalność z Waszej strony. W nieco ponad 20 dni byliście tutaj 3753 razy dokonując 5777 odsłon stron! Wow! To średnio dziennie ponad 150 odwiedzin! Taka liczba już mnie zadowala, ale oczywiście będę starał się bardziej. Na pewno będę pracował nad zatrzymaniem Was na stronie jak najdłużej, bo minuta i 10 sekund na jedne odwiedziny to raczej mało 🙂

Co więcej 29 osób jak do tej pory zasubskrybowało aukcjotekowy kanał RSS. Zatem jak widać jesteście zainteresowani stały czytaniem moich tekstów. Subskrybujcie, subskrybujcie 😉

A co lubicie tu czytać? W sumie przez sierpień pojawiło się 16 wpisów (diabelskie 0,666 wpisów dziennie), w tym dwa wpisy gościnne, z których najpopularniejsze (licząc ilość odsłon) to:

I co mnie dodatkowo bardzo cieszy, pod wpisami zamieściliście równe 40 komentarzy! Jest ponoć taka zasada, że na dobrym blogu (ale Aukcjoteka przecież to nie blog 😉 ) na jeden wpis przypada 10 komentarzy i 100 odsłon, więc co mnie cieszy taka relatywnie mała ilość komentów (bo powinno być przecież 4 razy więcej)?

Bo na starej Aukcjotece praktycznie komentarzy nie zostawialiście. Podejrzewałem, że powodem jest nieprzyjazność Blogspotu wobec osób, które chciałyby zamieścić komentarz i chyba miałem rację. Wystarczyło przesiąść się na WordPressa i od razu jesteście bardziej rozmowni 😉

* * *

No właśnie, skoro o Blogspocie mowa: jak wypada przesiadka w liczbach?

Starą Aukcjotekę w ciągu ostatniego miesiąca odwiedziliście 1652 razy mniej wykonując 2570 odsłon mniej. Czyli można powiedzieć, że przesiadka się udała bardziej niż bardzo. Spodziewałem się wolnego rozruchu nowej strony i że wciąż stary adres będzie miał więcej odwiedzin, a tymczasem jak się okazuje zmiana adresu, silnika i w ogóle wielu innych rzeczy zamiast przyhamować odwiedzalność, spowodowała jej wzrost!

BTW: na starej aukcjotece przez cały sierpień nikt nie zamieścił żadnego komentarza 😐

* * *

Co jeszcze? Nowa Aukcjoteka w sierpniu to też pierwsze wymierne profity. Klikacie w reklamy Adsense (rzadko, ale jednak), klikacie w reklamy WorkIT.pl pod tekstem. Co więcej udało mi się pozyskać pierwszą płatną reklamę – w potencjał Aukcjoteki uwierzyli organizatorzy targów domen MeetDomainers. Świetnie i dziękuję! Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany reklamą, zapraszam do kontaktu 🙂 Miejsc reklamowych wolnych jest dużo i jak widzicie obecnie wykorzystuję je pod reklamę własnych aukcji – jeśli ktoś chce te miejsca, spokojnie mogę się usunąć 🙂

I to chyba tyle na tyle. Dziękuję za tak udany miesiąc z Wami i liczę, że we wrześniu będziecie ze mną częściej! 🙂

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?