Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Będą sklepy w ramach Allegro.pl?

Opublikowane: 19 września 2007 przez: Konrad Karpieszuk

W serwisie webinside.pl pojawił się właśnie artykuł mówiący o tym, że Allegro właśnie zakończyło wdrażanie nowego systemu bazodanowego Oracle. Operacja trwała półtora roku, zakończyła się w ubiegły poniedziałek i była największym przedsięwzięciem informatycznym tego serwisu aukcyjnego. Celem zmian było przyspieszenie działania serwisu i uniknięcie częstych ostatnio przerw w działaniu.

Mnie zainteresowała szczególnie wypowiedź Bartka Szambelana z zespołu Allegro:

„Użytkownicy oczekują od nas wprowadzenia sklepów w ramach serwisu. Teraz mamy już technologię, która pozwoli nam odpowiedzieć na oczekiwania internautów.”

Czy to oznacza, że w już wkrótce na Allegro pojawi się możliwość zakładania sklepów? Możliwości takie od dawna daje już konkurencja. Pierwszy w Polsce byl Świstak.pl (można założyć swoją subdomenę, sam mam tam adres tele.swistak.pl), po nim zaoferował to wraz ze swoim wejściem ebay.pl.

Warto tu także nadmienić – jeśli już jesteśmy w temacie sklepów internetowych – że całkiem niedawno odbyła się premiera drugiej, znacznie wzbogaconej w funkcje i możliwości wersji strony Bazarek.pl.

2 Komentarze do tego artykułu

  1. Magda- napisał(a):

    Półtora roku, a nie półtorej. Półtorej to godziny może być.

  2. Konrad napisał(a):

    dzieki, poprawilem 🙂

A co Ty o tym sądzisz?