Artykuł w kategorii | allegro

Czym handlować na Allegro? Podręczniki szkolne

Opublikowane: 21 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Kolejny wpis z cyklu czym handlować na aukcjach internetowych. Tym razem podzielę się moimi wrażeniami z wyprzedaży podręczników jakie mam. A raczej miałem do tej pory.

podreczniki

Jako byłemu nauczycielowi na półce od kilku lat zalegało mi sporo podręczników do biologii. Wiele z nich nie była nigdy używana – nauczyciele bowiem tak mają, że od wydawnictw otrzymują podręczniki za darmo jako egzemplarze na własny użytek. Wiadomo, że nauczycieli trzeba rozpieszczać, bo od nich zależy czy kilka 30-osobowych klas kupi taki czy inny podręcznik.

Teraz przyszła pora na wyprzedanie tego, co mi zostało (bo część podręczników od razu rozdałem swoim uczniom, a zostały tylko te, z których nie korzystaliśmy).

Wynik sprzedaży: 8 podręczników wystawionych, 7 sprzedanych. Jeden się nie sprzedał i tego się spodziewałem: choć jest bardzo dobry to w ogóle chyba nie jest wykorzystywany w szkołach.

Już sobie postanowiłem, że za rok pójdę w sierpniu pod antykwariat w Białymstoku i skupię od ludzi te podręczniki, o których wiem, że się sprzedadzą. Zawsze mnie dziwiła ta kolejka pod wejściem: kilkadziesiąt osób stoi w ogonku i czeka czy pani antykwariuszka odkupi od nich podręcznik czy nie. Aż mi się chciało zaczepić i zapytać czemu nie sprzedadzą tego sami na Allegro. Ale skoro nie chcą, chętnie im w tym za rok pomogę 😉

Niestety według mnie handel podręcznikami to handel sezonowy. Kiedy jakie podręczniki wystawiać?

Podręczniki do szkół ponadgimnazjalnych polecam zacząć wystawiać z początkiem września. Uczniowie dopiero we wrześniu dowiadują się z jakich będą korzystać i wtedy idą na zakupy. Co prawda nauczyciele mówią o podręcznikach na zakończenie roku, ale liceum ma to do siebie, że raczej nikt tym się przed wakacjami nie przejmuje.

Natomiast podręczniki do szkół podstawowych (być może też do gimnazjów) najlepiej jest wystawić z początkiem sierpnia. Tutaj to rodzice kupują książki dla swoich dzieci i raczej starają się, by na 1. września tornister był już pełny.

Na koniec jeszcze link dla tych, którzy myślą o sprzedaży książek.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?