Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Tagi | ,

iGaleria24 – właściwie nie ma o czym pisać

Opublikowane: 17 lutego 2010 przez: Konrad Karpieszuk

To ciekawe jak łatwo duże serwisy łykają bezkrytycznie wszystko, co im podeśle dział PR dowolnej firmy. Oto właśnie na łamach vbeta.pl ukazał się artykuł, z którego można się dowiedzieć, że informatyczny gigant chce pokonać Allegro.

Brzmi groźnie? Brzmi, sam kliknąłem, by zobaczyć cóż to za gigant chce w końcu przełamać monopol Allegro. Okazuje się, że tym gigantem jest firma Comarch (ok, firma wielka, ale jak czytam „gigant” od razu myślę o Google, Microsoft…) a ich Allegro-killer to serwis iGaleria24.pl.

Na pewno nie skupiliście się, więc pomogę Wam: zapamiętajcie tą nazwę, bo już niedługo zapomnicie czym jest Allegro i będziecie handlować tylko w tym nowym serwisie. Nazwa jest łatwa do zapamiętania: ma modne „aj” na początku i słynne „24” na końcu. Jest takie dowcipne pytanie „dlaczego nazwaliście swój serwis nazwafirmy24.pl?” na które się odpowiada „Bo nazwafirmy.pl było już zajętę”. Nawet nie chce mi się sprawdzać, czy dowcip ten jest i w tym wypadku słuszny.

Aha, nazwa oczywiście ma też w sobie „galeria”. Spoko. Ale zobaczmy czym jest ten killer.

Pomijam fakt, że menu po prawej jest kompletnie puste, pozwólmy na to, bo serwis dopiero wystartował. Bardziej mnie interesuje jak łatwo wystawia się w nim aukcje (w domyśle: czy ktoś w końcu zrobił to lepiej niż Allegro czy Świstak), ile kosztuje wystawienie i… właściwie to jedyne pytania na początek.

Otóż, wg Comarch serwis który ma pokonać platformę aukcyjną platformą aukcyjną w ogóle nie powinien być. Aukcji się tu bowiem nie wystawia.

Co więcej w serwisie nie wystawia się także żadnych produktów w jakiejkolwiek innej formie. iGaleria24 to po prostu katalog sklepów. Krótkie info o sklepie, adres i zewnętrzny odnośnik do niego. I tyle.

Co więcej nie jest to nawet ogólnodostępny katalog sklepów online. Znaleźć się w nim mogą jedynie firmy, które kupiły oprogramowanie od Comarch.

Czyli zwykły serwisik będący niczym więcej jak wartością dodaną dla klientów Comarch i nie mający zapewne większego celu biznesowego niż bycie po prostu pozycjonerską landing page Andrzej Biernacki z vbeta nazywa konkurentem Allegro. Proponuję choć trochę się przeklikać przez stronę, którą się opisuje 😉

4 Komentarze do tego artykułu

 1. Kocurro.pl napisał(a):

  No cóż p. Biernacki jest znany, że swoich news’ów i rzetelności dziennikarskiej dorównującej tylko największym. Nie pierwszy raz pisze o czymś o czym nie ma pojęcia, co gorsza nie potrafi nawet przeczytać ze zrozumieniem artykułu na podstawie którego pisze.

  Ale czego się spodziewać – pewnie płacą im od ilości kliknięć i komentarzy a nie od jakości. Kilku cennych i dobrze piszących już zrezygnowało z publikacji tam swoich wpisów.

 2. Łukasz napisał(a):

  Zonk, lol. I to jaki 🙂

 3. Konrad Karpieszuk napisał(a):

  jednak fajny ruch ze strony vBeta: w komentarzach pod wpisem przeprosili za tą wtopę 🙂

 4. Matylda napisał(a):

  OOO konkurent i zagrożenie dla Allegro, juz pewnie drżą ze strachu.

A co Ty o tym sądzisz?