Artykuł w kategorii | allegro

Jest wyrok w sprawie Jeppa na Allegro

Opublikowane: 06 lutego 2007 przez: Konrad Karpieszuk

Kilka tygodni temu wszystkie media trąbiły o precedensowym pozwie sądowym jaki złożył kupujący na aukcji w Allegro Jeepa przeciwko wystawiającemu, który odmówił mu sprzedaży najpierw tłumacząc, że wylicytowana kwota – 23 100 zł – go nie zadawala, a potem, że samochodu tak naprawdę nigdy nie miał i chciał jedynie sprawdzić ile może być wart.

Proces precedensowy de facto nie był (na grupie alt.pl.allegro ktoś pisał, że sam pozywał w podobnych przypadkach sprzedawców – nie mogę jednak teraz tego znaleźć), ale wyrok już mamy. Sąd uznał, że transakcja jest ważna i zobowiązał sprzedawcę do sprzedania kupującemu Jeepa w wylicytowanej kwocie; ponadto nałożył na niego obowiązek pokrycia kosztów sądowych w wysokości 3,5 tysiąca złotych. Pozwany będzie musiał teraz… kupić samochód spełniający kryteria określone w aukcji i sprzedać w o wiele niższej kwocie.

Wniosek dla sprzedawców: jak widać oszczędzanie na wykupieniu w Allegro opcji „cena minimalna” może czasem okazać się bardzo nieoszczędne.

Wniosek dla kupujących: nic tylko polować na okazje – a gdy sprzedawca kolejny raz powie, że nie sprzedanam samochodu za złotówkę, złożenie pozwu w sądzie 🙂

Więcej szczegółów w artykule Gazety Wyborczej

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?