Artykuł w kategorii | allegro

Jestem dobry w łóżku, bo mój brat ma już szóstkę dzieci

Opublikowane: 12 grudnia 2011 przez: Konrad Karpieszuk

Jedno Allegro przyznać muszę: mają naprawdę dobrych speców od robienia mętliku w głowach swoim użytkownikom (czyli dobrych PRowców). Jakiś czas temu udało im się wmówić wszystkim, że podwyżka opłat jest ich obniżką i chwilę zajęło nim ogół połapał się w tej sztuczce. Teraz przyszedł czas na kolejne tłumaczenie nam jakie to wspaniałe Allegro jest i podawanie argumentów… z innego podwórka.

Przypomnę na czym stoimy: Kilka dni temu ktoś na Wykopie podał się za byłego pracownika Allegro i (po raz kolejny) oskarżył ten serwis, że wszystkie hasła trzyma w formie niezabezpieczonej.

Allegro rozesłało informację prasową, którą wszyscy (a przynajmniej te serwisy, które czytam) łyknęło bez zastanowienia. I nawet tej fragment nie dał nikomu do myślenia:

Poziom bezpieczeństwa w Grupie stoi na bardzo wysokim poziomie i jest nieustannie podwyższany. Miedzy innymi serwis Platnosci.pl uzyskał certyfikację: Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) – światowego standard ustalonego przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych.

Allegro, poważnie? Poziom w Grupie jest na wysokim poziomie, bo jeden z jej elementów wysoki poziom ma? Przypomnę, że Grupa Allegro to obecnie 33 serwisy.

Trzydzieści trzy – liczba mniej więcej taka sama, jak liczba uczniów w klasie, gdy chodziłem do podstawówki. Ale choć wszyscy mieliśmy tego samego wychowawcę, w życiu nie przyszło by mi do głowy powiedzieć, że Arek z samymi jedynkami w dzienniku był wybitnym uczniem, bo Mateusz wygrał olimpiadę wiedzową.

Tłumaczenie, że Allegro jest bezpieczne, bo Płatności dostały certyfikat, jest jak tłumaczenie, że jestem dobry w łóżku, bo mój brat ma mnóstwo dzieci.

Grupo: jeśli chcecie dowieść, że Allegro jest bezpieczne, dlaczego i jemu nie skołujecie takiego samego lub podobnego certyfikatu?

A może już próbowaliście, ale się nie udało?

2 Komentarze do tego artykułu

  1. Kantor Tychy napisał(a):

    Bardzo fajny artykuł, szczerze mówiąc nie zdawałem sobie sprawy z tego typu reklam (?) allegro.

  2. Jan napisał(a):

    Świetny artykuł. Pozdrawiam.

A co Ty o tym sądzisz?