Artykuł w kategorii | allegro

Kolejny recydywista z Allegro złapany

Opublikowane: 14 grudnia 2007 przez: Konrad Karpieszuk

Policja udaremniła przestępcze zamiary internetowego oszusta. Młody człowiek nielegalnie zawłaszczył sobie konta internetowe ponad 21 osób. Za ich pomocą prawdopodobnie miał prowadzić sprzedaż różnych przedmiotów na Allegro.pl.

19-letni mieszkaniec Jarosławia był zupełnie zaskoczony tą wizytą rzeszowskiej Policji. Stróże prawa weszli do domu w chwili, gdy właśnie był zalogowany na portalu aukcyjnym. Młody człowiek na widok policjantów wymontował dysk twardy komputera i usiłował go ukryć.

W ustaleń policyjnych śledczych wynika, że 19-latek w ostatnich tygodniach bezprawnie pozyskał hasła do 21 kont internetowych jednego z polskich portali aukcyjnych. Korzystał z informacji w nich zawartych i zarządzał kontami oraz podszywając się pod cudzą tożsamość oferował do sprzedaży różne przedmioty.

Działał w dwojaki sposób. Podszywał się pod pracowników portalu aukcyjnego i do kupujących towary wysyłał prośby o przesłanie poufnych danych. Kilkoro osób mailem przekazało mu swoje hasła.

Ten sam internauta przed dwoma laty został zatrzymany w związku z przestępstwami internetowymi i ma wyrok w zawieszeniu. Za bezprawne pozyskiwanie cudzych informacji grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja.pl

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?