Artykuł w kategorii | allegro, ebay

Kto pierwszy wystawia komentarz?

Opublikowane: 01 lutego 2008 przez: Konrad Karpieszuk

Pytanie z tematu psuje krew wszystkim użytkownikom forum na stronach Allegro – problem bowiem jest nierozstrzygalny. Natomiast władze eBay swoich użytkowników chcą sami zbawić na siłę. Niedługo odpowiedzią na to pytanie na eBay będzie „Kupujący”. Odpowiedzią z kolei na pytanie „Kto wystawia komentarz jako drugi?” będzie „Nikt”. A co chodzi?

Ukazał się właśnie komunikat na stronie eBay o zmianach w systemie komentarzy jakie zostaną wprowadzone w przeciągu najbliższych 6 miesięcy. Najbardziej chyba kontrowersyjną zmianą będzie fakt, że sprzedawca nie będzie mógł wystawić niepozytywnego komentarza kupującemu. Nie i już.

Według mnie – i zapewne innych sprzedawców – pomysł jest fatalny. Przynajmniej raz na dwa tygodnie ktoś w moich aukcjach kupował coś, a potem nie dawał oznak życia, mimo kilkukrotnych upomnień z mojej strony. Lub co gorsza prosił o wysyłkę za pobraniem, a potem jej nie odbierał i towar wracał do mnie z powrotem. Poza straconym czasem na obsłużenie takiej „transakcji” to także strata co najmniej 10 zł za każdym razem. I towar trzeba wystawić do sprzedaży jeszcze raz mając nadzieję, że tym razem klient okaże się uczciwy.
W takim wypadku zawsze – bez obaw o tzw „odwetowca” – wystawiałem kupującemu komentarz negatywny aby ostrzec innych sprzedawców by nie popełniali takiego błędu jak ja. Teraz tacy kupujący będą całkowicie bezkarni.

O innych planowanych zmianach w systemie komentarzy eBay przeczytacie tutaj.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?