Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Manubia – analiza konkurencji drogą do sukcesu

Opublikowane: 04 lutego 2011 przez: Konrad Karpieszuk

Manubia to narzędzie. I jak każde narzędzie nie wykona za Ciebie pracy jednak znacznie ułatwi Ci trudy związane z e-handelem na Allegro. Przewidywanie trendów sprzedażowych i inteligentne poszerzanie oferty to wyzwania, które stoją przed każdym sprzedawcą. Dzięki wykorzystaniu systemu Manubia możliwe jest uczenie się na wiedzy innych i obserwowanie ich pomysłów na skuteczny obrót towarem.

System monitorujący sprzedawców na Allegro Manubia powstał w listopadzie 2010 roku. Od tego czasu w internet nieustannie toczy się dyskusja na temat tego systemu. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości,. W gąszczu tych informacji ciężko znaleźć jednak stwierdzenie, że analiza konkurencji nie przynosi korzyści.

Do naszej dyspozycji w zależności od rodzaju konta możliwe jest monitorowanie od 3 do 20 sprzedawców w serwisie Allegro. W najdroższym pakiecie dostajemy także możliwość otrzymywania dziennych raportów na maila czy grupowania analiz dla kilku sprzedawców. Manubia w chwili obecnej pozwala na generowanie raportów podzielonych między innymi na: sprzedaż wg dni; sprzedaż wg tygodni; sprzedaż wg godzin; sprzedaż w kategoriach. Na podstawie gromadzonych danych system generuje wykresy oraz tabele które możemy wykorzystać jako informacje przy planowaniu przyszłości naszego własnego biznesu.

Zgodnie z zapowiedziami twórców Manubii w połowie lutego pojawić ma się wersja 2.0 sytemu udostępniająca jeszcze więcej informacji o handlu. Natomiast od marca możliwe będzie monitorowanie także sprzedaży na zagranicznych wersjach eBay.

Jak to wygląda w praktyce możemy przekonać się całkowicie za darmo. Raport demo dostępny jest po zarejestrowaniu się na stronie Manubia.pl. W każdą środę dostępny jest nowy raport jednego Allegrowego sprzedawcy. Ponadto raport demo to okazja aby zapoznać się z systemem dzięki przewodnikowi, który opisuje funkcjonalność każdej tabelki i wykresu. Zapraszamy na www.manubia.pl

ps. Manubia po łacinie oznacza „zdobycz wojenna; pieniądze ze sprzedaży łupów”, to chyba wiele tłumaczy jak cenne dane można zdobyć dzięki temu systemowi 😉

3 Komentarze do tego artykułu

 1. Miron napisał(a):

  Świetna alternatywa dla manubii:

  http://tradewatch.pl

  Większe możliwości i niższa cena 🙂

 2. pr0cj0n napisał(a):

  No jak się kradnie pomysł to zawsze łatwiej dać niższą cenę:)

 3. Miron napisał(a):

  @pr0cj0n – nie bardzo rozumiem Twojego komentarza.

  Po pierwsze: pomysły, idee, zasady działania – nie są objęte ochroną praw autorskich – więc nie ma tutaj mowy o żadnej kradzieży.

  Po drugie: Manubia wcale nie wpadła na ten pomysł – gdyż podobne narzędzia działąją np. na e-bayu już od lat. Nawet na Allegro było już znacznie wcześniej podobne narzędzie – dedukcja.com.

  Po trzecie: nie rozumiem dlaczego łatwiej jest komuś dać niższą cenę ? Przecież każda firma działająca w danej branży ma takie same warunki. Każdy może sam ustalać dowolnie ceny. Cena zależy jedynie od tego czy potrafisz działać ekektywnie czy nie.

A co Ty o tym sądzisz?