Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Nowy serwis aukcyjny. Ten raczej przetrwa na rynku ;)

Opublikowane: 14 października 2009 przez: Konrad Karpieszuk

No proszę, powstaje właśnie noiwy serwis aukcyjny, jeszcze nie jest uruchomiony, a ja jestem pewien, że serwis przetrwa.

kolekcjoner

Skąd u mnie ta pewność? Bo nowy serwis powstaje z pieniędzy Narodowego Banku Polskiego, jest skierowany do dość wąskiej grupy odbiorców, ale odbiorcy ci już są wiernymi klientami NBP.

Nowy serwis aukcyjny znajdzie się pod adresem kolekcjoner.nbp.pl (już tam jest, ale pierwsze aukcje pojawią się dopiero w 2010 roku) i będzie można tam kupić monety kolekcjonerskie emitowane raz na jakiś czas prrzez NBP (i raz na jakiś czas wzbudzające wielkie zainteresowanie, gdy do mediów przedostaje się informacja, że  już w kilka godzin później te same monety sprzedawane są o kilkaset procent drożej na Allegro).

Co więcej od 2010 roku będzie to jedyna droga, którą będzie można nabyć monety na rynku pierwotnym. Koniec więc z długimi kolejkami pod oddziałami NBP ustawiającymi się jeszcze w nocy.

Czy to dobra wiadomość? Dla mnie tak, bo pewnie w końcu kupię pierwszą kolekcjonerską monetę 😉 Dla obecnych klientów NBP? Dla częsci na pewno tak. Jednak kolekcjonerzy kojarzą mi się nieraz ze starszymi osobami, a te mogą mieć problem z obsługą serwisu czy samego internetu.

Tutaj jest jeszcze więcej informacji na ten temat.

2 Komentarze do tego artykułu

  1. Janusz_Lit napisał(a):

    szkoda ze ten serwis nie mial szans na przezycie lub nie mial promocji http://aukcjemonet.pl/contents.php?show=kontakt

  2. Regnis napisał(a):

    Ciekawe, co z tego wyjdzie. Podobno niedługo zaczyna się rejestracja. System zapowiada się całkiem ciekawie, chociaż ma swoje wady i zalety

A co Ty o tym sądzisz?