Artykuł w kategorii | allegro

Pierwsze żniwo wycieku danych w Wykop.pl?

Opublikowane: 20 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

I proszę. Serwis vBeta donosi, że komuś „jakoś” udało się dostać do kont 900 osób na Allegro, wystawić w nich fikcyjne aukcje z telefonami komórkowymi i konsolami do gier i wyłudzić w ten sposób od kupujących 140000 złotych.

„Jakoś” wpisałem specjalnie z cudzysłowem, bo idę o zakład, że to pokłosie włamu gimnazjalistów na Wykop.

Jedno mnie zastanawia: czy to, że nie słyszymy o przypadkach „oszukano na Allegro, sprawcy nie ustalono” to efekt tego, że wszystkich oszustów się tak łatwo łapie, czy też takie przypadki Allegro ukrywa? Raczej sądzę, że to pierwsze, bo słyszelibyśmy o relacjach ludzi oszukanych.

policja_akcja2

1 Komentarze do tego artykułu

  1. Jola napisał(a):

    Mam wlasnie taki problem z Allegro ze w ubieglym roku wlamano sie na konto mojego syna wystawiono na aukcje tel komorkowy i kupiono go za ponad800zl. Teraz jest dochodzenie na policji bo pieniazki przelane na konto w drugim koncu polski na pana ktory nie zyje i co lepsze to z ustalen policji nie mial w domu pradu gazu wody a tym bardziej komputera. O sprawie dowiedzielismy sie przypadkiem bo niemielismy przez pewien czas komputera a z telefonu niebylismy wstanie skontaktowac z allegro. Policja uwaza ze syn wystawil ta aukcje ze swojego telefonu bo jego numer w dniu wystawienia aukcji logowal sie w miejscowosci X a do tego przekaznika mamy3km. Allegro podalo ip i ze to z tego bylo ale sprawdzalam w ruznych tel ta karte i to ip jest calkiem inne. Teraz ja mam klopoty bo numer telefonu moj a konto syna a w chwili wystawienia aukcj mial16lat i bedzie mial w papierach napaprane.!

A co Ty o tym sądzisz?