Artykuł w kategorii | allegro

Pomysł na sprzedaż: produkty ze sklepu IKEA

Opublikowane: 01 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Postanowiłem sobie, że raz na jakiś czas będę Wam podsyłał pomysł czym warto handlować. Oto pierwszy, na czasie.

Nie od dziś wiadomo, że osoby mieszkające w dużych miastach, z dużą ilością megamarketów mają przewagę w kwestii sprzedaży na Allegro. Normą jest, że takie osoby idą do owego megamarketu, kupują po jednej sztuce rzeczy w promocji (albo po prostu skanują katalog) i wystawiają na Allegro.

Teraz dodatkowe możliwości pojawiają się przed mieszkańcami miast, w których jest IKEA. Właśnie ta sieć sklepów rozesłała swój katalog nie tylko do ludzi mieszkających w pobliżu sklepu, ale po całej Polsce.

Tak więc: 1. Upewnić się co jest w sklepie obok Ciebie 2. Skan katalogu, może fotka produktu w sklepie 3. Wystaw na Allegro i dolicz sobie niewielką prowizję.

Klientów mieć będziesz na pewno. Jakby nie było powyższy scenariusz już teraz realizuje bardzo wiele osób na Allegro, a i jest zainteresowanie wśród mieszkańców innych miast.

źródło: Flickr.com

5 Komentarze do tego artykułu

 1. Marcin napisał(a):

  A czy to w ogole jest legalne ? i czy sklep na allegro ktory ma dzialalnosc gospodarcza moze wystawiac faktury na takie produkty ?

 2. Marcin napisał(a):

  A czy to w ogole jest legalne ? i czy sklep na allegro ktory ma dzialalnosc gospodarcza moze wystawiac faktury na takie produkty?? ?

 3. konradk napisał(a):

  a coz w tym mmialo by byc nielegalnego? 🙂

 4. rav napisał(a):

  no pewno ze legalne , przecież nie kradniesz- kupujesz w ikei na f.vat i tak samo sprzedajesz lub na paragon możesz sprzedać

 5. arok napisał(a):

  Skanowanie czyjegoś katalogu i zamieszczanie zdjęć z niego na swojej stronie raczej legalne nie jest

A co Ty o tym sądzisz?