Artykuł w kategorii | Bez kategorii

Rozstanie ze stat.pl

Opublikowane: 12 lipca 2009 przez: Konrad Karpieszuk


Niestety, po kilku ładnych latach korzystania z darmowego systemu statystyk stat.pl, jestem zmuszony rozstać się z nimi. Zaczynam to od tego bloga. Szkoda, bo to bardzo dobre i wygodne narzędzie dla webmastera, niestety kosztem wygody i zadowolenia osób odwiedzających stronę.

Rozumiem, że jeśli coś jest darmowe to musi jednak jakoś na siebie zarabiać, na przykład reklamą. Jednak stat.pl robi to w najgorszy chyba z możliwych sposobów. Nie dość, że reklama przybrała formę najbardziej irytującą – flashowego top layera ciągle biegającego po ekranie, a przez to trudnego do zamknięcia, to ponadto emitowana jest zdecydowanie za często. Mniej więcej (szacunkowo według moich spostrzeżeń) 80% odsłon strony skutkuje wyświetleniem tego spamu. (Spamu bo jest to zdecydowanie niechciana i nachalna forma reklamy).

Aukcjoteka i tak ma już dookoła tekstu dużo reklam. W przeciwieństwie do stat.pl inne reklamy mają mi pozwolić na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy. Z męczenia Was flashowym top layerem, nie mam żadnych finansowych korzyści, więc wywalam tą przeszkadzajkę, co oznacza, że wywalam zarazem system statystyk.

Żałuję tylko trochę. Stat.pl nie jest niezastąpiony; świat podbija Google ze swoim Analitycs i choć uważam, że interfejs GA jest gorszy od naszego rodzimego produktu to jestem w stanie znieść to utrudnienie ku Waszej uciesze 🙂

Mam nadzieję, że dzięki temu będziecie znacznie częściej zaglądać na mojego bloga, co zaowocuje moją większą satysfakcją z pisania i – nie ukrywam – przełoży się na wzrost wpływów z innych reklam. Jakby nie było, ja także jakbym na jakiejś stronie musiał męczyć się z zamknięciem dobijającego niby-pop-upa, nie miałbym motywacji by klikać np w google adsense.

* * *

Nawiasem mówiąc podejrzewam, że takie bombardowanie stat.pl byle jaką reklamą to sygnał, że firma się już poddała w konkurencji z Google i chce wydusić z rynku ile się jeszcze da. Szkoda, bo Gemius (o ile wiem właściciel stat.pl) tylko straci takim krokiem na wizerunku.

Fajny tekst?

Pewnie, że fajny, ale tego na pewno jeszcze nie czytałeś:

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?