Artykuł w kategorii | ebay, inne serwisy

Tagi |

Skype nie należy już do eBay

Opublikowane: 01 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Jeszcze kilka miesięcy temu eBay mówił, że ma dziesiątki pomysłów na Skype. Dziś ogłosił, że go się pozbywa.

skypeCo więcej zdecydował się go sprzedać ze stratą. Cena jaką udało się uzyskać to 1,9 miliarda dolarów. Dużo, ale jednak o prawie 600 milionów mniej niż eBay Inc. wydał kupując ten system telefonii internetowej.

Co jest powodem sprzedaży? Oficjalnie eBay zdecydował się na pozbycie tej inwestycji gdyż nie do końca pasowała ona do ich profilu. Nieoficjalnie menedżerowie nie są zadowoleni z wyników finansowych Skype’a. Co prawda liczba użytkowników rośnie (około 405 milionów w 2008 roku), ale najczęściej korzystają oni z bezpłatnych usług.

Nie zmienia to jednak faktu, że Skype poprzedni rok zakończył z sukcesem. Przychód za 2008 rok wzrósł o 44% względem roku poprzedniego i wyniósł 551 milionów dolarów.

* * *

Przypominam, że i na naszym podwórku zarówno Allegro jak i Gadu Gadu należą do tego samego właściciela. Czy tu też szykuje się sprzedaż?

0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Super Sprzedawcy mogą sobie pogadać | Aukcjoteka napisał(a):

    […] podobnie jak Allegro do koncernu Naspers. A jeszcze kilka dni temu zastanawiałem się czy Allegro podobnie jak eBay będzie pozbywało się swoich udziałów w technologiach Instant […]

A co Ty o tym sądzisz?