Artykuł w kategorii | świstak

Stało się: Świstak.pl staje się serwisem płatnym

Opublikowane: 08 września 2011 przez: Konrad Karpieszuk

Przyznaję, że piszę z opóźnieniem, ale byłem na urlopie 🙂

Przyznaję też, że mnie to zaskoczyło. Co prawda wiem, że twórcy serwisu na każdym kroku podkreślali, że darmowość Świstaka nie będzie trwała wiecznie. Wiem, że użytkownicy sami co chwila prosili o wprowadzenie opłat, które pokryłyby promocję serwisu. Ba, sam gdy byłem na Świstaku mocno do tego zachęcałem.

A teraz nagle – bum – i jest opłata. Wystawianie na szczęście nadal jest darmowe (taka opłata by zabiła Świstaka w kilka dni), ale jeśli ktoś coś od nas kupi, zapłacimy prowizję. Cztery bądź dwa procent, w zależności czy mamy konto prywatne czy firmowe.

Teraz jednak nie wiem czy jest to dobry ruch. Opłata wprowadzona powinna być dawno temu, gdy Świstak jeszcze rozpalał ludzi. Teraz ten serwis zwyczajnie umiera. I podejrzewam, że prowizja to nie zbieranie pieniędzy na promocję platformy, a zwyczajne odcinanie kuponów od czegoś, co twórców już nie interesuje i chcą iść dalej z nowymi serwisami.

A jakie jest Wasze zdanie?

Komunikat prasowy

1 Komentarze do tego artykułu

  1. Paczki do Anglii napisał(a):

    ja tam myślę że kasy im się chciało i dlatego wprowadzili opłatę
    tylko tyle że chciwość to w dzisiejszych czasach nie popłaca trzeba pracować żeby coś mieć a nie po prostu zdzierać z ludzi którzy i tak dzięki ludziom z wiejskiej mało mają

A co Ty o tym sądzisz?