Archiwum Tagów | "administrator"

Tags: ,

Działo się w niedzielę na Allegro

Opublikowano: 17 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Wczoraj w serwisie aukcyjnym Allegro miał miejsce jeden z największych w ostatnich dniach przekrętów przy wykorzystaniu około 60 przejętych kont innych allegrowiczów.

Całość została opisana tutaj.

Zdumiewa mnie tylko reakcja administratorów. Zamiast pomóc potencjalnym oszukanym informując głośno o zagrożeniu jakie spotkało, usunęli odpowiedni wątek na swoim forum.

Na szczęście administratorzy chyba nie zdają sobie sprawy jaką materią jest Internet: informacja już rozchodzi się w miejscach nad którymi nie mają kontroli (grupy dyskusyjne, inne serwisy o aukcjach internetowych, wykop.pl….), przez co ich wizerunek na pewno sporo na tym cierpi.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , ,

Nerwy puszczają allegrowiczom

Opublikowano: 15 października 2007 by Konrad Karpieszuk

Co dużo mówić: nie ma chyba w Polsce bardziej awaryjnego serwisu niż Allegro.pl. Tym bardziej jest to irytujące, bo najwięcej na tym tracą sprzedawcy, którzy płacąc za określony czas prezentacji oferty, de facto otrzymują tylko mniejszy lub większy ułamek wykupionego czasu.

Dziś pojawił się ciekawy wątek na forum Allegro. Uprzedzam, że zawiera wulgaryzmy, zatem niech klikają tylko Ci, którzy mają mocne nerwy. A na wypadek, gdyby w wątek mieli zamiar zaingerować administratorzy, zrzut ekranu (kliknij aby powiększyć):

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Z Jankielem nie zadzieraj

Opublikowano: 25 grudnia 2006 by Konrad Karpieszuk

Artykuł był pisany zaraz po zamieszczeniu na jednej z grup dyskusyjnych ogłoszenia pomawiającego administratora Allegro. Najpierw wszystko wyglądało wiarygodnie, jednak z biegiem dyskusji autor wątku zaczął się plątać w wyjaśnieniach. Proszę przeczytać odpowiedni wątek z Usenetu cytowany w poście i moje dopiski wyjaśniające na dole.

Jankiel jest administratorem w serwisie Allegro.pl. Kto nie wierzy, niech zajrzy na forum gdzie przy jego loginie, jak i przy loginach innych pracowników Allegro znajduje się mały znaczek yin yang. Jankiel – zapewne jak każdy inny pracownik – raz na jakiś czas bierze udział w aukcjach. Czasem coś sprzeda, czasem coś kupi. Wydawać by się mogło, że niczym właściwie nie różni się od nas wszystkich. Niestety wrażenie jest błędne.

Przed chwilą na grupie dyskusyjnej alt.pl allegro pojawił się list pokrzywdzonego przez Jankiela allegrowicza o loginie Maxpaster1. Zaraz po udziale w aukcji wystawionej przez Jankiela, jego konto zostało zawieszone. Cytat z wiadomości (poprawiłem formatowanie i nieco przyciąłem):

„Zaczęło się od kupna aparatu na aukcji jankiela, biorąc pod uwagę fakt, że jest tam adminem, a wcześniej nie było takich akcji, od razu przelałem mu 2000zł na konto. 2 dni przed świętami dostałem maila od nie, że nie ma aparatu na stanie i być może odda mi pieniądze po świętach. Zadzwoniłem do niego powiedziałem, że ma natychmiast przelać mi kasę na inteligo i dalszą historię już znacie. Zawiesił mi konto 4 min po naszej rozmowie ;), oczywiscie o zwrocie kasy mogę zapomnieć nie mówiąc już o ubezpieczeniu allegro.”

Zastanawiam się jak skończy się cała sprawa. Czy Allegro może bezpodstawnie blokować konta, podczas gdy nie doszło do złamania regulaminu? I co ważniejsze: czy my, użytkownicy tego serwisu możemy jakoś się przed tym bronić lub po fakcie rządać zadośćuczynienia? Dla mnie jako sprzedawcy ewentualne zablokowanie konta, bo takie było widzimisie administratora oznaczałoby wymierne straty finansowe. Liczę na Wasze odpowiedzi w komentarzach pod wpisem.

Co więcej, autor listu na grupie zwrócił uwagę na inną przerażającą rzecz: cztery z sześciu osób, które wystawiły Jankielowi komentarze negatywne mają zawieszone konta. Przypadek?

P.S. Gwoli dziennikarskiej dokładności: proszę obserwować wspomniany wątek na grupie, gdyż poszkodowany nadal nie podał odnośnika do rzeczonej aukcji – twierdzi, że aukcja zniknęła. Z jednej strony jeśli się to potwierdzi, okaże się, że samowola administratorów na Allegro jest naprawdę przerażająca, a moje ciche obawy, że po napisaniu tego tekstu nagle i moje konto zostanie zablokowane okażą się wielce zasadne. Z drugiej strony dopuszczam możliwość, że Maxpaster1 z jakichś powodów blefuje i cała historia nie jest prawdziwa.

Uwaga: Na grupie wytknięto „poszkodowanemu” dwie dość istotne nieścisłości:

  • Numer aukcji podany przez Maxpaster1 jest zbyt wysoki – nie ma aukcji o tak wysokim ID. Co więcej „poszkodowany” zaczął po tym pokrętnie się tłumaczyć
  • Ilość komentarzy jakie posiada Jankiel wypisana w liście cytowanym przez Maxpaster1 nie zgadza się z faktyczną ilością komentarzy jaie Jankiel miał w dniu w którym jakoby ten list został wysłany przez Allegro. Prawdopodobnie list może być fałszywką

Czyżby zatem jedynym oszustem był tu Maxpaster1, a konto zostało zawieszone z innego powodu?

Uwaga 2: I już na grupie się wyjaśniło – wszystko powyżej to kłamstwa zmyślone przez właściciela konta Maxpaster1. Mam nadzieje, że w obliczu tych pomówień i oskarżeń o paserstwo faktyczny poszkodowany jakim jest administrator Allegro wyciągnie konsekwencje. Żenujące!

Uwaga 3: W chwili obecnej Maxpaster1 okazuje się na grupie strasznym trollem – podszywa się pod innych grupowiczów i w ich imieniu przesyła idiotyczne teksty. W internecie nikt jednak nie jest anonimowy: adres IP wyraźnie wskazuje na tą samą osobę, ponadto udało się ustalić niektóre dane osobowe trolla, łącznie z numerem telefonu. Nie udało się jednak ustalić jak reaguje on na głupie smsy wysyłane w środku nocy 😉

Jeden komentarz jak do tej pory