Archiwum Tagów | "czym handlować"

Tags: , , , ,

Czym handlować na Allegro? Podręczniki szkolne

Opublikowano: 21 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Kolejny wpis z cyklu czym handlować na aukcjach internetowych. Tym razem podzielę się moimi wrażeniami z wyprzedaży podręczników jakie mam. A raczej miałem do tej pory.

podreczniki

Jako byłemu nauczycielowi na półce od kilku lat zalegało mi sporo podręczników do biologii. Wiele z nich nie była nigdy używana – nauczyciele bowiem tak mają, że od wydawnictw otrzymują podręczniki za darmo jako egzemplarze na własny użytek. Wiadomo, że nauczycieli trzeba rozpieszczać, bo od nich zależy czy kilka 30-osobowych klas kupi taki czy inny podręcznik.

Teraz przyszła pora na wyprzedanie tego, co mi zostało (bo część podręczników od razu rozdałem swoim uczniom, a zostały tylko te, z których nie korzystaliśmy).

Wynik sprzedaży: 8 podręczników wystawionych, 7 sprzedanych. Jeden się nie sprzedał i tego się spodziewałem: choć jest bardzo dobry to w ogóle chyba nie jest wykorzystywany w szkołach.

Już sobie postanowiłem, że za rok pójdę w sierpniu pod antykwariat w Białymstoku i skupię od ludzi te podręczniki, o których wiem, że się sprzedadzą. Zawsze mnie dziwiła ta kolejka pod wejściem: kilkadziesiąt osób stoi w ogonku i czeka czy pani antykwariuszka odkupi od nich podręcznik czy nie. Aż mi się chciało zaczepić i zapytać czemu nie sprzedadzą tego sami na Allegro. Ale skoro nie chcą, chętnie im w tym za rok pomogę 😉

Niestety według mnie handel podręcznikami to handel sezonowy. Kiedy jakie podręczniki wystawiać?

Podręczniki do szkół ponadgimnazjalnych polecam zacząć wystawiać z początkiem września. Uczniowie dopiero we wrześniu dowiadują się z jakich będą korzystać i wtedy idą na zakupy. Co prawda nauczyciele mówią o podręcznikach na zakończenie roku, ale liceum ma to do siebie, że raczej nikt tym się przed wakacjami nie przejmuje.

Natomiast podręczniki do szkół podstawowych (być może też do gimnazjów) najlepiej jest wystawić z początkiem sierpnia. Tutaj to rodzice kupują książki dla swoich dzieci i raczej starają się, by na 1. września tornister był już pełny.

Na koniec jeszcze link dla tych, którzy myślą o sprzedaży książek.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , , , ,

Nikt naprawdę nie chce sprzedawać na Allegro? ;)

Opublikowano: 08 września 2009 by Konrad Karpieszuk

To tylko krótki wpis mający na celu Wam przypomnić, że jesteśmy w połowie mojej ostatniej aukcji, w której licytujecie 320 przedmioty z branży GSM od złotówki. Z przeznaczeniem na dalszą sprzedaż. Lub jak ktoś lubi, może je sobie powiesić jako dekorację na ścianę (ale nie polecam) 😉

Link do aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=730408070

W poprzednich aukcjach w połowie ich trwania cena była o wiele wyższa niż  obecna (jak na razie kupujący są w stanie dać za te 320 przedmiotów maksymalnie 10 złotych czyli około 3 gorsze za sztukę!). To dobra wiadomość dla Was, bo chyba nie było jak dotąd tak dobrej oferty i jeśli wszystko będzie szło nadal tak samo jak w poprzednich aukcjach, cena raczej już dużo nie podskoczy.

To oczywiście zarazem zła wiadomość dla mnie, bo nie zarobię zbyt wiele 😉

A to oczywiście jest wpis, która ma zmienić ten stan rzeczy ;P

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , ,

Pomysł na sprzedaż: produkty ze sklepu IKEA

Opublikowano: 01 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Postanowiłem sobie, że raz na jakiś czas będę Wam podsyłał pomysł czym warto handlować. Oto pierwszy, na czasie.

Nie od dziś wiadomo, że osoby mieszkające w dużych miastach, z dużą ilością megamarketów mają przewagę w kwestii sprzedaży na Allegro. Normą jest, że takie osoby idą do owego megamarketu, kupują po jednej sztuce rzeczy w promocji (albo po prostu skanują katalog) i wystawiają na Allegro.

Teraz dodatkowe możliwości pojawiają się przed mieszkańcami miast, w których jest IKEA. Właśnie ta sieć sklepów rozesłała swój katalog nie tylko do ludzi mieszkających w pobliżu sklepu, ale po całej Polsce.

Tak więc: 1. Upewnić się co jest w sklepie obok Ciebie 2. Skan katalogu, może fotka produktu w sklepie 3. Wystaw na Allegro i dolicz sobie niewielką prowizję.

Klientów mieć będziesz na pewno. Jakby nie było powyższy scenariusz już teraz realizuje bardzo wiele osób na Allegro, a i jest zainteresowanie wśród mieszkańców innych miast.

źródło: Flickr.com

5 komentarzy