Archiwum Tagów | "kokarda"

Tags: ,

Koniec Kokardy?

Opublikowano: 14 lutego 2007 by Konrad Karpieszuk

Właśnie na grupie dyskusyjnej alt.pl.alegro ukazał się list „Allegro postanowiło zabić kokardę”. Autor Kokardy cytuje w nim korespondencję z Allegro, w której oznajmiają, że z uwagi na naruszenie praw autorskich, wyłączają działanie jego klucza WebAPI.

Zacytuje komentarz, jaki pojawił się w wątku: „psy ogrodnika – sami nic nie robia i innym nie dadza”. Bo Kokarda rzeczywiście dawała (a raczej daje, bo w tej chwili widzę, że serwis jeszcze działa) wiele bardzo użytecznych opcji, których przez lata nie można było się doprosić ze strony administratorów Allegro.

Sam mam swój klucz Allegro WebAPI, ale zastanawiam się jaka jest teraz jego użyteczność. Bo co jeśli i ja w końcu zrobię jakiś użyteczny serwis okołoaukcyjny, poświęcę na niego wiele godzin, a potem w jednej chwili decyzją admina przestanie działać?

O tym, czym jest Kokarda.pl pisałem tutaj.

3 komentarze

Tags:

Nowości w Kokarda.pl

Opublikowano: 05 lutego 2007 by Konrad Karpieszuk

Serwis Kokarda.pl, w o którym niedawno pisałem wciąż się rozwija. Na grupie dyskusyjnej alt.pl.allegro pojawił się taki oto wpis Bartosza Radko:

Z radością donoszę:
Używając kokardy, łatwiej jest znaleźć sprzedawców, którzy mają "coś jeszcze".
Robi się to tak: wyszukuje się jak zwykle jeden przedmiot, a następnie należy
skorzystać z nowodorobionego pola "zaznacz aukcje sprzedawców, mających w
ofercie" (na górze, nad listą). Chwilka czekania i przy aukcjach takich
sprzedawców zaczną się pojawiać czerwone kropy. Czerwone kropy są klikalne i
przenoszą do wyników wyszukiwania w ofertach sprzedawców.
(Trzeba pamiętać, że obowiązują ogólne zasady wyszukiwania na allegro, w tym
lista słów ignorowanych)

Uff, trudno to opisać, najlepiej po prostu obejrzeć, zapraszam do testowania:
http://www.kokarda.pl

Mam prośbę do wszystkich twórców narzędzi okołoaukcyjnych: jeśli chcecie o czymś ciekawym poinformować społeczeństwo za moim pośrednictwem – zapraszam. Proszę jako komentarz do dowolnego wpisu przesłać notatkę jaką chcecie opublikować. Umieszczę ją nie jako komentarz, ale jako nowy wpis w blogu.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Nowe serwisy okołoaukcyjne

Opublikowano: 27 stycznia 2007 by Konrad Karpieszuk

W ciągu ostatniego miesiąca w internecie pojawiły się dwa nowe serwisy mające na celu ułatwienie nam korzystania z aukcji internetowych.

Kokarda

Kokarda.pl to dość zaskakujący serwis – w pierwszym odruchu można odnieść wrażenie, że ktoś splagiatował Allegro lub jest to próba phishingu. Ale tak nie jest, dlatego zaraz po wejściu do serwisu autorzy od razu nam tłumaczą o co chodzi.

Kokarda.pl to rodzaj nakładki na Allegro mającej na celu ułatwienie nam korzystania z tego ostatniego – strony wyglądają niemal tak samo jak na Allegro; jednak dostajemy trochę więcej informacji. Przykładowo na liście aukcji obok nazwy przedmiotu od razu widzimy login sprzedawcy, jego punkty czy choćby informacje o cenie wysyłki. Po zalogowaniu otrzymamy także możliwość odfiltrowania aukcji, które zostały wystawione przez nielubianych przez nas sprzedawców.

Funkcji jest naprawdę o wiele więcej, serwis się cały czas rozwija, więc najlepiej będzie jeśli sami sprawdzicie jak to działa w praktyce. Kokarda.pl jest serwisiem darmowym lecz twórcy nie wykluczają, że niektóre przyszłe funkcje będą płatne.

Overto

Overto.pl to serwis który sam już dawno chciałem stworzyć lecz zabrakło mi zapału i przede wszystkim umiejętności. Jest to multiwyszukiwarka, która po przesłaniu zapytania wyszukuje aukcje w Allegro i na Świstaku (mam nadzieję, że w przyszłości zostaną dołączone także inne serwisy aukcyjne). Obok pojawia się lista umożliwiająca odfiltrowanie nieinteresujących nas ketgorii czy serwisów.

Na pewno będę sam z niej korzystał – z doświadczenia wiem, że ceny na Świstaku i Allegro tych samych przedmiotów potrafią się bardzo różnić, ale często zwyczajnie zapominam sprawdzić innych opcji. Ponadto jak zapewne już się zorientowaliście jestem piewcą idei równania szans między serwisami aukcyjnymi, a tak wyszukiwarka jest idealnym ku temu narzędziem – to nie przywiązanie do Allegro a faktyczna cena będzie motywowała kupujących do zakupu. Potrzeba jednak wyrobić w użytkownikach odruch korzystania z Overto.

Jeden komentarz jak do tej pory