Archiwum Tagów | "konkurs"

Tags: , , ,

Wojna miast o sylwestra

Opublikowano: 02 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Wyjdę na wazeliniarza, ale muszę przyznać, że Allegro marketing ma świetny. Niedawno skandaliczny koncert Madonny, a teraz pomysł na ściganie się kupujących w ilości wydanych na Allegro pieniędzy.

allemiasto

O co chodzi? Allegro wymyśliło konkurs „Alle Miasto„. W jednym zdaniu: w tym mieście, w którego mieszkańcy przez najbliższe 60 dni „wydadzą” najwięcej pieniędzy Allegro zorganizuje sylwestra miejskiego z licznymi gwiazdami.

Pomysł właściwie bomba. Bo po pierwsze kolejny raz wykorzystuje się sprawdzony zabieg marketingowy rywalizacji internautów o swoje. Dobrze to znamy choćby z ostatniego konkursu na New 7 Wonders czy wcześniejszego publicznego wybierania miast, które znajdą się na planszy Monopoly (ba, nawet teraz LG dopinguje Polaków aby sprawili, że to we Wrocławiu zostanie wybudowany kolejny tor F1). Co więcej jest jeszcze konkurs towarzyszący: ten kto namówi najwięcej swoich ziomków do udziału w zabawie, wygra 30 tysięcy złotych do wydania na Allegro.

Po drugie bardzo dobry wybór miast do konkursu. Choć wśród nich nie znalazł się mój Białystok to i tak fajnie, że Allegro zrobiło ukłon do mieszkańców miast mniejszych (jak sami je nazywają: miast rozmiaru M) i to właśnie obywatele 17 „średniaków” mogą się między sobą ścigać. Bo z automatu można by się spodziewać, że w konkursie wzięły by udział miasta największe: Kraków, Warszawa, Łódź… (A może wynika to po prostu z faktu, że takie miasta nie potrzebują pomocy Allegro, bo sylwestra miejskiego i tak będą miały?)

Po trzecie w konkursie niby nie chodzi o to aby jak najwięcej wydać, ale jak najwięcej oszczędzić. Naliczane są kwoty oszczędności; ponoć Allegro zrobiło badania w których kategoriach w ich serwisie jest taniej niż w sklepach tradycyjnych (i jak widać na wykresie po lewej, najbardziej opłaca się kupować w dziale Zdrowie i Uroda). Fajnie, bo od razu wbijamy sobie do głowy, że nie zawsze warto iść do tradycyjnego sklepu, a właśnie handel elektroniczny jest najbardziej opłacalny.

Jedyny minus to strona zabawy. Zwyczajnie zjadła mi procesor i ram, co więcej cała jest we flashu. Jedno co fajne to to, że na stronie na żywo widzimy rywalizacje miast. Pozycje zmieniają się z sekundy na sekundę gdy tylko ktoś dokona zakupu.

No może jeszcze jeden minus: Na Wykopie tradycją już było, że ludzie skrzykiwali się gdy trzeba było podbić pozycję Polski w jakimś właśnie internetowym rankingu i zawsze to się udawało. A pozycję czego w tym konkursie uda się podbić przez wykopowiczów z całej Polski?

3 komentarze

Tags: , ,

Sprawdź jak dobrze znasz Allegro

Opublikowano: 23 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Allegro wymyśliło całkiem sprytny sposób na wyedukowanie swoich użytkowników odnośnie regulaminu i zasad panujących w tym serwisie. Przygotowało w tym celu quiz z nagrodami.

allequiz

O co chodzi? Wchodzimy pod ten adres, odpowiadamy na pytania odnośnie zasad panujących w Allegro i jeśli uda nam się odpowiedzieć na wszystkie prawidłowo, weźmiemy udział w losowaniu kilku nagród, z których najlepsza to chyba MacBook (przez pomyłkę nazwany w emailu od Allegro McBookiem).

Co ważne na rozwiązanie quizu mamy nieograniczoną ilość czasu i sami organizatorzy zabawy zachęcają żeby skorzystać z tego przywileju i zanim odpowie się na pytanie, dokładnie sprawdzić jaka jest prawidłowa odpowiedź. Quiz zatem zdecydowanie ma podtekst edukacyjny, tak aby użytkownicy lepiej nauczyli się panujących na Allegro zasad, a przez to lepiej ich w przyszłości przestrzegali.

Do quizu można podchodzić tyle razy, ile się chce.

Oczywiście jako ekspert ;P od spraw aukcyjnych nie mogłem uzyskać innego rezultatu niż 100% poprawnych odpowiedzi za pierwszym podejściem 😉 A jak Wam poszło?

allemistrz

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Konkurs Allegro.pl i Nasza-Klasa.pl

Opublikowano: 10 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk

Od jakiegoś czasu Allegro.pl oraz serwis społecznościowy (nie jestem pewien czy to dobre określenie) Nasza-Klasa.pl współpracują ze sobą. Widać jednak, że chyba ta współpraca nie rozwija się tak dynamicznie jak założono, bo NK ogłosiło konkurs. Do wygrania jest KIA pro_cee’d.

O co chodzi? Jeśli masz już konto na Allegro (a jeśli nie masz, to je załóż 😉 ) oraz na Naszej Klasie (jeśli nie masz, też możesz założyć), musisz:

  • połączyć oba konta ze sobą (poinformać Naszą Klasę jaki jest Twój login i hasło w Allegro)
  • zalicytować w dowolnej aukcji, ale korzystając ze strony Nasza-Klasa
  • wytypować unikalną (to znaczy taką, jakiej nie wytypuje nikt poza Tobą) cenę KIA, nie wyższą niż 61 100zł
  • odpowiedzieć na pytanie konkursowe

Jeśli będziesz unikalny i Twoja cena będzie najwyższa spośród wszystkich unikalnych, samochodzik jest Twój.

Myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Jeśli planujecie jakiś zakup ;), może warto przy okazji wyhaczyć te całkiem ładne autko.

Podziel się swoim zdaniem