Archiwum Tagów | "książka nadawcza"

Tags: , ,

Wyprzedaję swój towar

Opublikowano: 06 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk

A propos pisanego właśnie kursu, pomyślałem, że być może jest to dobra okazja by w końcu wyprzedać akcesoria GSM jakie zostały mi po prowadzeniu działalności handlowej na Allegro. Spakowałem więc wszystko w kartony (uff, jest tego tak dużo, że zajęło mi to 3 dni sortowania, liczenia, pakowania…) i wystawiłem.

Wystawiam od złotówki, może ktoś z Was nie tylko nauczy się ode mnie jak sprzedawać na Allegro ale także wylicytuje atrakcyjny towar za grosze. Zapraszam do udziału.

Link do aukcji jest tutaj. Spieszcie się zanim inni czytelnicy Was wyprzedzą 😉

2 komentarze

Tags: , , ,

Książka nadawcza – jeszcze raz

Opublikowano: 01 marca 2009 by Konrad Karpieszuk

Koljeny post z cyklu „Jeszcze raz” 🙂 Przeglądałem statystyki mojego bloga i zobaczyłem, że naprawdę niezłe tłumy trafiają do mnie na hasło Książka nadawcza. Heh, jestem na pierwszym miejscu 🙂

Tyle, że przygotowana przeze mnie książka nadawcza do wydrukowania od kilku miesięcy z powodu wyłączenia serwera była tak naprawdę niedostępna. Wrzuciłem więc plik jeszcze raz, i podlinkowałem pod tamten artykulik.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz pobrać książkę nadawczą.

Przy okazji zrobiłem mały test. W pobieranym pliku dołączyłem informację, że udostępniam go za darmo, ale jeśli ktoś chciałby się odwdzięczyć, zamieściłem numer konta. Zobaczymy, czy na oferowaniu czegoś za darmo można coś zarobić. 🙂

Test robię nieprzypadkowo. Piszę właśnie bowiem różnego typu poradniki odnośnie aukcji internetowych, które udostępnię na tym blogu. Mam zamiar udostępniać je za niewielką opłatą, ale jeśli test wyjdzie pomyślnie, poważnie się zastanowię nad tym, czy i poradników nie udostępnić w ten sam sposób: za darmo z opcjonalną płatnością. Co Wy na to?

13 komentarzy

Tags: , , , ,

Szablon książki nadawczej

Opublikowano: 10 sierpnia 2006 by Konrad Karpieszuk

Sprzedawcy na Allegro (i nie tylko) z pewnością dobrze znają książkę nadawczą. Można ją kupić w każdym urzędzie pocztowym za około 3 zł, wprowadzamy do niej spis wszystkich wysyłek poleconych, które zostawiamy na poczcie.

Nie każdy jednak wie, że książkę nadawczą możemy sobie zrobić sami (§ 20 regulaminu Poczty Polskiej) – wystarczy odpowiedni szablon w arkuszu kalkulacyjnym. Potem możemy go wydrukować i powielić na ksero (lub wypełniać pola na komputerze i drukować wraz z danymi odbiorców za każdym razem). Powinno być taniej, a jeśli nie taniej to na pewno wygodniej, zwłaszcza jeśli ktoś korzysta z komputerowego programu do zarządzania sprzedażą – wystarczy zwykłe kopiuj & wklej i możemy zapomnieć o długopisie 🙂

Dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą jak wygląda książka nadawcza lub nie chcą tracić czasu na przygotowanie odpowiedniego szablonu, sam sprezentowałem gotowca. Udostępniam oczywiście za darmo. Po kliknięciu w link należy odczekać około 30 sekund aż pojawi się ostateczny odnośnik do pobierania (szablon umieściłem na darmowym systemie do przechowywania plików i stąd ta mała niedogodność).

Szablon wykonany jest w arkuszu kalkulacyjnym OpenOffice Calc (format .ods). Pakiet biurowy OpenOffice 2.x za darmo pobierzemy ze strony firmy UX Systems. W ogóle zachęcam do jego pobrania, gdyż jeśli w przyszłości będę dzielił się moimi komputerowymi rozwiązaniami, zawsze będą one oparte na otwartym, darmowym oprogramowaniu (w mojej firmie używam tylko Linuksa), w tym także pakiecie biurowym OpenOffice.org.

10 komentarzy