Archiwum Tagów | "nieletni"

Tags: ,

Paypal też dostrzega nieletnich

Opublikowano: 13 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Nie tylko Allegro postanowiło zwiększyć sobie obroty dopuszczając do swoich usług osoby poniżej 18. roku życia. Także amerykański eBay (właściciel Paypala) poszerza sobie w podobny sposób rynek.

Już niedługo bo 24. sierpnia w amerykańskim Paypalu będzie możliwość zakładania sobie kont przez osoby nawet w wieku 8 lat. Dokładniej to ich rodzice będą otwierać sobie subkonta z przeznaczeniem dla dzieci, tak aby mogli tam przelewać kieszonkowe, zamiast wypłacać im je w gotówce. Konto takie będzie nazywać się Paypal Student.

paypalstudent

Czy pomysł się sprawdzi, nie wiadomo. Ja bym chciał jednak tu zwrócić uwagę na sposób w jaki to rozwiązano. Allegro jest krytykowane za swój ruch, podważa się legalność transakcji zawieranych z takich kont, gdyż nieletni na założenie konta muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna. Tutaj zgoda jest jedynie domniemana: Allegro uważa, że skoro nieletni konto zakłada, to zgodę ma.

A czy nie można tego było zrobić tak jak na Paypalu? To rodzic otwierałby swojemu dziecku konto i nie byłoby prawnego problemu. Co więcej przy takim rozwiązaniu można by dodatkowo dopisać do serwisu funkcjonalności pozwalające sprawować rodzicowi kontrolę nad kontem swojej pociechy.

Być może kiedyś zostanie to zmodyfikowane w ten sposób.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Hurra!(?) Od dziś nieletni są na Allegro!

Opublikowano: 15 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk

I stało się to, o czym już wcześniej pisałem: od 16 lipca wiek poniżej osiemnastu lat nie jes ograniczeniem przy zakładaniu kont na Allegro. To znaczy tak naprawdę nigdy nie był, bo niepełnoletni rejestrowali się w Allegro od zawsze podając fałszywe dane, Allegro usuwało im konto (gdy takiego delikwenta namierzyło), oni znów się rejestrowali… brali udział w naszych aukcjach i oczywiście standardowo nie dawali potem znaku życia.

Ale od teraz wszystko się zmienia: jeśli masz mniej niż 18 lat (ale co najmniej 13) możesz już zupełnie legalnie brać udział w naszych akcjach i potem się nie odzywać, bo masz trudną klasówkę i nie masz czasu na wpłacenie pieniędzy. Co więcej: możesz także w Allegro sprzedawać, tak abyś nie musiał już rodziców prosić o kieszonkowe gdy będziesz chciał kupić sobie nowe nalepki z pikaczu. Miodzio, po prostu 🙂 Zrób nam konkurencję i pokaż jak się handluje, ziom (joł).

Oczywiście przesadzam, ale co mi tam. Zdarzało się, że w moich aukcjach brali udział nieletni i zdarzało się nawet, że aukcja kończyła się powodzeniem. Czyli nie będzie tak źle. Marsz smarkaczu zakładać konto! 😉

Jeden komentarz jak do tej pory