Archiwum Tagów | "oszustwa"

Tags: ,

Uwaga: Zakładanie kont allegro na dane innych osób

Opublikowano: 13 lipca 2012 by Konrad Karpieszuk

Pojawił się nowy sposób oszustwa na Allegro. Dzięki opcji aktywowania konta w tym serwisie za pomocą przelewu bankowego oszuści zakładają konta na dane osób, które nawet nie podejrzewają, że za jakiś czas o problemach powiadomi ich policja.

Całość opisał jeden z internautów w tym miejscu. Całość przebiega następująco:

  1. Oszust upatruje ofiarę, której adres i dane zna (na przykład oferując jakąś usługę, zamieszczenie reklamy za grosze i prosząc o dane osobowe) i zakłada na jej dane konto na Allegro (jeszcze nie aktywne)
  2. Następnie prosi o przelew 1,01 złotego za kupioną reklamę. Przelew jednak się nie odbywa na konto oszusta, a konto Allegro.
  3. Allegro aktywuje konto jako zwerfyfikowane
  4. Oszust wystawia mnóstwo fikcyjnych aukcji
  5. Dalej scenariusz jest typowy – allegrowicze wpłacają pieniądze oszustowi, towar nie jest wysyłany, sprawą zajmuje się policja

Tak więc miejmy się na baczności. Po raz kolejny się potwierdza, że podejrzanie niska cena musi być faktycznie podejrzana.

 

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , , ,

Pierwsze żniwo wycieku danych w Wykop.pl?

Opublikowano: 20 września 2009 by Konrad Karpieszuk

I proszę. Serwis vBeta donosi, że komuś „jakoś” udało się dostać do kont 900 osób na Allegro, wystawić w nich fikcyjne aukcje z telefonami komórkowymi i konsolami do gier i wyłudzić w ten sposób od kupujących 140000 złotych.

„Jakoś” wpisałem specjalnie z cudzysłowem, bo idę o zakład, że to pokłosie włamu gimnazjalistów na Wykop.

Jedno mnie zastanawia: czy to, że nie słyszymy o przypadkach „oszukano na Allegro, sprawcy nie ustalono” to efekt tego, że wszystkich oszustów się tak łatwo łapie, czy też takie przypadki Allegro ukrywa? Raczej sądzę, że to pierwsze, bo słyszelibyśmy o relacjach ludzi oszukanych.

policja_akcja2

Jeden komentarz jak do tej pory