Archiwum Tagów | "overto"

Tags:

Aukcje eBaya w Overto

Opublikowano: 18 czerwca 2007 by Konrad Karpieszuk

Kilka dni temu otrzymałem od Pawła Brodzińskiego z serwisu Overto list następującej treści:

„Witam,

Chciałbym poinformować, że Overto rozpoczęło indeksowanie aukcji polskiego eBaya. Tym samym uzupełniliśmy ostatni brak na liście istotnych serwisów aukcyjnych działających w Polsce obsługiwanych przez naszą wyszukiwarkę. Obecnie w Overto można znaleźć aukcje z Allegro, eBaya, Świstaka i Kiermaszu. Dodanie aukcji eBaya to dla naszych użytkowników dalsze około 300 tysięcy aukcji aktywnych i wkrótce kilka milionów aukcji zakończonych.

Kończy to bardzo istotny etap naszego rozwoju – poszerzanie listy indeksowanych serwisów – i jednocześnie rozpoczyna kolejny – usprawniania działania samej wyszukiwarki. Jak zawsze liczymy na opinie w jakim kierunku ten rozwój powinien się toczyć. (…)”

Ze swojej strony zachęcam do korzystania; jak zapewne zauważyliście już od dawna odnośnik do Overto znajduje się z prawej strony mojego bloga.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Kiermasz.pl dostępny na Overto

Opublikowano: 21 lutego 2007 by Konrad Karpieszuk

Informacja nadesłana:

Overto rozpoczęło indeksowanie aukcji z serwisu Kiermasz.pl. Jest to, po Allegro i Świstaku trzeci polski serwis aukcyjny objęty przez Overto.

Jest to bardzo dobra informacja dla kolekcjonerów, a w szczególności dla numizmatyków, ponieważ Kiermasz oferuje bardzo szeroką ofertę w tym zakresie. Obecnie w Overto można na przykład znaleźć ponad 80000 aktywnych aukcji numizmatycznych.

[…]

Pozdrawiam,
Paweł Brodziński

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Nowe serwisy okołoaukcyjne

Opublikowano: 27 stycznia 2007 by Konrad Karpieszuk

W ciągu ostatniego miesiąca w internecie pojawiły się dwa nowe serwisy mające na celu ułatwienie nam korzystania z aukcji internetowych.

Kokarda

Kokarda.pl to dość zaskakujący serwis – w pierwszym odruchu można odnieść wrażenie, że ktoś splagiatował Allegro lub jest to próba phishingu. Ale tak nie jest, dlatego zaraz po wejściu do serwisu autorzy od razu nam tłumaczą o co chodzi.

Kokarda.pl to rodzaj nakładki na Allegro mającej na celu ułatwienie nam korzystania z tego ostatniego – strony wyglądają niemal tak samo jak na Allegro; jednak dostajemy trochę więcej informacji. Przykładowo na liście aukcji obok nazwy przedmiotu od razu widzimy login sprzedawcy, jego punkty czy choćby informacje o cenie wysyłki. Po zalogowaniu otrzymamy także możliwość odfiltrowania aukcji, które zostały wystawione przez nielubianych przez nas sprzedawców.

Funkcji jest naprawdę o wiele więcej, serwis się cały czas rozwija, więc najlepiej będzie jeśli sami sprawdzicie jak to działa w praktyce. Kokarda.pl jest serwisiem darmowym lecz twórcy nie wykluczają, że niektóre przyszłe funkcje będą płatne.

Overto

Overto.pl to serwis który sam już dawno chciałem stworzyć lecz zabrakło mi zapału i przede wszystkim umiejętności. Jest to multiwyszukiwarka, która po przesłaniu zapytania wyszukuje aukcje w Allegro i na Świstaku (mam nadzieję, że w przyszłości zostaną dołączone także inne serwisy aukcyjne). Obok pojawia się lista umożliwiająca odfiltrowanie nieinteresujących nas ketgorii czy serwisów.

Na pewno będę sam z niej korzystał – z doświadczenia wiem, że ceny na Świstaku i Allegro tych samych przedmiotów potrafią się bardzo różnić, ale często zwyczajnie zapominam sprawdzić innych opcji. Ponadto jak zapewne już się zorientowaliście jestem piewcą idei równania szans między serwisami aukcyjnymi, a tak wyszukiwarka jest idealnym ku temu narzędziem – to nie przywiązanie do Allegro a faktyczna cena będzie motywowała kupujących do zakupu. Potrzeba jednak wyrobić w użytkownikach odruch korzystania z Overto.

Jeden komentarz jak do tej pory