Archiwum Tagów | "panel"

Tags: , ,

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Opublikowano: 22 maja 2014 by Konrad Karpieszuk

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

(wpis sponsorowany)

Statystyki pokazują, że jeśli na każdej swojej aukcji promujemy pozostałą ofertę, to sprzedaż wzrasta o 15-30% (zależnie od specyfiki towaru). Klienci bardzo często kupują kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy aby oszczędzić na kosztach przesyłki. Ułatwmy im zatem szybkie dotarcie do całego asortymentu zamieszczając w opisie aukcji panel aukcyjny.

Bezpłatne panele aukcyjne Panel aukcyjny to aktywna galeria przedmiotów będących w aktualnej ofercie sprzedawcy. Kliknięcie w miniaturę z danym towarem powoduje łatwe i szybkie przeniesienie na aukcję mu poświęconą.

Zalety Paneli Allegro:

  • są bezobsługowe – wstawiamy i usuwamy panele automatycznie, również automatycznie aktualizowana jest ich zawartość oraz dane na temat aukcji;
  • mają elegancki i estetyczny wygląd z możliwością wyboru jednego z 10 szablonów, z opcją zmiany kolorów ramek, czcionek, tła, z wyborem wielkości czcionki, z animowanymi efektami graficznymi i prostą filtracją zawartości;
  • są proste w użyciu – ich obsługa nie wymaga znajomości HTML, wszelkich zmian dokonujemy z poziomu edytora wyglądu panelu.

Jak stworzyć panel w 1 minutę?

  • Wypełniamy pole: „Twój login Allegro” i klikamy „Dalej”
  • Wybieramy wygląd panelu, liczbę prezentowanych aukcji, efekty dodatkowe i klikamy „Dalej”
  • Kopiujemy (CTRL+C) ze strony kod HTML, który się pojawi i wklejamy (CTRL+V) w opis swoich aukcji i mamy gotową reklamę naszej oferty.

Panel będzie się sam aktualizował, pobierał informacje o nowych aukcjach, usuwał dane o zakończonych, zatem na tym kończy się nasza praca.

Panele działają we wszystkich wersjach narodowych Allegro oraz eBay, a w trosce o anglo- i rosyjskojęzycznych użytkowników stworzono także wersje serwisu w ich rodzimych językach:

Бесплатные акционные панели

Aukro cross sell gallery

  • oraz Aupanel.com dla sprzedających za pośrednictwem serwisu eBay.

ebay cross sell gallery

Czy to coś kosztuje?

Z paneli w podstawowej wersji można korzystać bezpłatnie. Dostęp do pełnej funkcjonalności kosztuje mniej niż 4 zł miesięcznie niezależnie od liczby aukcji i liczby wyświetleń. W cenniku znajdziecie pełne informacje na temat kosztów, różnic między opcją darmową i płatną oraz dostępne formy płatności.

 

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Panel aukcji „Zobacz także”

Opublikowano: 06 lipca 2010 by Konrad Karpieszuk

Jak zwiększyć sprzedaż?

Aby zwiększyć sprzedaż, do aukcji musi dotrzeć więcej potencjalnych klientów. Każdy, choć trochę doświadczony sprzedawca wie, że jedną z najskuteczniejszych technik zwiększenia odwiedzin aukcji jest inwestycja w dodatkową promocję (najbardziej popularna opcja wyróżnienie – dodatkowe 12 zł od jednej aukcji!). Cóż, płacimy te 12 zł i co otrzymujemy w zamian? Zwiększenie odwiedzin – znaczne zwiększenie odwiedzin. Jak wykorzystać tą możliwość najbardziej wydajnie?

Strategia Sprzedaży

Pierwszy pomysł – wrzućmy wszystko co mamy, jako aukcje wyróżnione. Przy takiej strategii pierwszy rachunek od Allegro może nas przyprawić o zawał. Poprawna (opłacalna) strategia? Spośród puli wszystkich swoich aukcji należy wybrać te najbardziej „atrakcyjne”. Oczywiście jest to nasza subiektywna opinia, więc dobrze jest oprzeć się na historii sprzedaży.

Co dostajemy w zamian? Wyróżniamy aukcje, które generują nam regularne zyski, w wyniku zapewne polepszą wyniki sprzedaży. Ale nie przyniesie to żadnego skutku dla pozostałych aukcji. Udoskonalny więc naszą strategię

Panel aukcyjny

A gdyby w treści aukcji umieszczać reklamę pozostałych naszych przedmiotów?! Tak – jeżeli reklamowane przedmioty są tego samego użytkownika (w domyśle – nasze), wszystko jest zgodne z zasadami Allegro. No to do dzieła. Z pomocą przychodzi strona panel allegro, która umożliwia darmowe generowanie panelu przedmiotów dla potrzeba aukcji Allegro. Załóżmy, że sprzedajemy kołpaki samochodwe. Posiadamy cztery różne wzory, jeden jest „topowy”, więc inwestujemy w promowanie tej aukcji, aby przy okazji rozreklamować pozostałe zamieszczamy w treści taki oto panel:

W tym artykule umieściliśmy tylko zrzut ekranu panelu. W rzeczywistości panel allegro to panel aukcji, który zawiera linki (odnośniki) do wybranych produktów (aukcji) danego sprzedającego. Jeden panel możemy zamieścić w jednej aukcji, lub w dziesięciu różnych. Wszystko zależy od nas.

Jak skorzystać z panelu?

Wejdź na stronę panel allegro, po prawej stronie wpisz swoją nazwę użytkownika (tak – można wypróbować na innych loginach :). W następnej opcji zaznacz aukcje, któe chcesz umieścić w panelu. Wybierz szatę graficzną, która pasuje do wyglądu twojej aukcji. Zaakceptuj całość i Voila! Kod html gotowy do skopiowania i wklejenia w treści aukcji. Na końcu zaloguj się w allegro, przejdź do edycji treści aukcji, wklej kod html panelu. Koniec 🙂

Skorzystanie z panelu jest w pełni darmowe. Nie zakładasz żadnego konta, nie podajesz żadnych adresów e-mail, żadnej rejestracji. Narzędzie dostępne pod adresem: www.zobacz-takze.pl

5 komentarzy