Archiwum Tagów | "paypal"

Tags: ,

Paypal też dostrzega nieletnich

Opublikowano: 13 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Nie tylko Allegro postanowiło zwiększyć sobie obroty dopuszczając do swoich usług osoby poniżej 18. roku życia. Także amerykański eBay (właściciel Paypala) poszerza sobie w podobny sposób rynek.

Już niedługo bo 24. sierpnia w amerykańskim Paypalu będzie możliwość zakładania sobie kont przez osoby nawet w wieku 8 lat. Dokładniej to ich rodzice będą otwierać sobie subkonta z przeznaczeniem dla dzieci, tak aby mogli tam przelewać kieszonkowe, zamiast wypłacać im je w gotówce. Konto takie będzie nazywać się Paypal Student.

paypalstudent

Czy pomysł się sprawdzi, nie wiadomo. Ja bym chciał jednak tu zwrócić uwagę na sposób w jaki to rozwiązano. Allegro jest krytykowane za swój ruch, podważa się legalność transakcji zawieranych z takich kont, gdyż nieletni na założenie konta muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna. Tutaj zgoda jest jedynie domniemana: Allegro uważa, że skoro nieletni konto zakłada, to zgodę ma.

A czy nie można tego było zrobić tak jak na Paypalu? To rodzic otwierałby swojemu dziecku konto i nie byłoby prawnego problemu. Co więcej przy takim rozwiązaniu można by dodatkowo dopisać do serwisu funkcjonalności pozwalające sprawować rodzicowi kontrolę nad kontem swojej pociechy.

Być może kiedyś zostanie to zmodyfikowane w ten sposób.

Podziel się swoim zdaniem