Archiwum Tagów | "po godzinach"

Tags: ,

Bardzo dobry start Aukcjoteki!

Opublikowano: 01 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Postanowiłem wzorem innych serwisów publikować co miesiąc podsumowanie tego, co wydarzyło się na stronie. Zwłaszcza, że jest czym się chwalić.

aukcjoteka-sierpien-2009

Przyznam, że nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania z Waszej strony. Ale to bardzo dobrze! I dla mnie, bo dużo czytelników to potencjalnie większe zyski z reklamy (i sława! 😉 ), i dla Was bo dużo odwiedzin to większa motywacja dla mnie do pisania coraz to ciekawszych (mam nadzieję) tekstów.

Co się wydarzyło przez ostatni miesiąc? A dokładniej co się wydarzyło przez niecały miesiąc, bo przecież Aukcjoteka.com wystartowała 7 sierpnia 2009 (będąc kontynuacją Aukcjoteki na Blogspocie).

Przede wszystkim bardzo duża odwiedzalność z Waszej strony. W nieco ponad 20 dni byliście tutaj 3753 razy dokonując 5777 odsłon stron! Wow! To średnio dziennie ponad 150 odwiedzin! Taka liczba już mnie zadowala, ale oczywiście będę starał się bardziej. Na pewno będę pracował nad zatrzymaniem Was na stronie jak najdłużej, bo minuta i 10 sekund na jedne odwiedziny to raczej mało 🙂

Co więcej 29 osób jak do tej pory zasubskrybowało aukcjotekowy kanał RSS. Zatem jak widać jesteście zainteresowani stały czytaniem moich tekstów. Subskrybujcie, subskrybujcie 😉

A co lubicie tu czytać? W sumie przez sierpień pojawiło się 16 wpisów (diabelskie 0,666 wpisów dziennie), w tym dwa wpisy gościnne, z których najpopularniejsze (licząc ilość odsłon) to:

I co mnie dodatkowo bardzo cieszy, pod wpisami zamieściliście równe 40 komentarzy! Jest ponoć taka zasada, że na dobrym blogu (ale Aukcjoteka przecież to nie blog 😉 ) na jeden wpis przypada 10 komentarzy i 100 odsłon, więc co mnie cieszy taka relatywnie mała ilość komentów (bo powinno być przecież 4 razy więcej)?

Bo na starej Aukcjotece praktycznie komentarzy nie zostawialiście. Podejrzewałem, że powodem jest nieprzyjazność Blogspotu wobec osób, które chciałyby zamieścić komentarz i chyba miałem rację. Wystarczyło przesiąść się na WordPressa i od razu jesteście bardziej rozmowni 😉

* * *

No właśnie, skoro o Blogspocie mowa: jak wypada przesiadka w liczbach?

Starą Aukcjotekę w ciągu ostatniego miesiąca odwiedziliście 1652 razy mniej wykonując 2570 odsłon mniej. Czyli można powiedzieć, że przesiadka się udała bardziej niż bardzo. Spodziewałem się wolnego rozruchu nowej strony i że wciąż stary adres będzie miał więcej odwiedzin, a tymczasem jak się okazuje zmiana adresu, silnika i w ogóle wielu innych rzeczy zamiast przyhamować odwiedzalność, spowodowała jej wzrost!

BTW: na starej aukcjotece przez cały sierpień nikt nie zamieścił żadnego komentarza 😐

* * *

Co jeszcze? Nowa Aukcjoteka w sierpniu to też pierwsze wymierne profity. Klikacie w reklamy Adsense (rzadko, ale jednak), klikacie w reklamy WorkIT.pl pod tekstem. Co więcej udało mi się pozyskać pierwszą płatną reklamę – w potencjał Aukcjoteki uwierzyli organizatorzy targów domen MeetDomainers. Świetnie i dziękuję! Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany reklamą, zapraszam do kontaktu 🙂 Miejsc reklamowych wolnych jest dużo i jak widzicie obecnie wykorzystuję je pod reklamę własnych aukcji – jeśli ktoś chce te miejsca, spokojnie mogę się usunąć 🙂

I to chyba tyle na tyle. Dziękuję za tak udany miesiąc z Wami i liczę, że we wrześniu będziecie ze mną częściej! 🙂

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , , ,

Bojkot Madonny to za mało

Opublikowano: 12 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Tupanie nogami nie działa, zbojkotujmy więc także Allegro. Dobrze im tak!

Jak właśnie donosi Gazeta.pl, organizatorzy bojkotu Madonny postanowili poszerzyć swoje druzgocące działania także na sponsora koncertu jakim jest serwis aukcyjny Allegro.

Allegro trzęsie się już zapewne ze strachu. Bojkot bowiem polega na nie kupowaniu przedmiotów w tym serwisie aukcyjnym przez bojkotujących. Ilu ich jest? Nie wiadomo. Na pewno jest pan Adam Kuź ze Stowarzyszenia Stop Allegro i jak sam mówi wraz z nim w bojkocie bierze już udział kilka tysięcy osób. Nie wiem jak to policzył, więc pozostaje wierzyć mu na słowo. Choć jakaś prawda w tym musi być.

Bo tak: przypominam sobie bojkot „Skandalisty Larry’ego Flinta” przed białostockimi kinami. Tłum modlących się składał z emerytek z krzyżami iświeczkami w dłoniach. Jeśli to tak, to faktycznie: tysiące emerytów nie kupują na Allegro. Szczerze to nie mają nawet konta tam zapewne.

A Ty, czym masz już konto na Allegro? 😉 Jeśli nie, to uważaj – być może już jesteś w Stowarzyszeniu Stop Allegro, kole przyjaciół Radia Maryja i Towarzystwie Promowania Madonny, Allegro i Wszystkiego Innego Pod Przykrywką Bojkotu Owych 🙂

Obrazek pochodzi z Wikipedii

Obrazek pochodzi z Wikipedii

6 komentarzy

Tags: , , ,

Za trzy dni koniec aukcji!

Opublikowano: 11 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Tak jak i poprzednio, szybkie przypomnienie o aukcji (btw. cały czas znajduje się ona w panelu po prawej stronie). Kliknij tutaj aby przejść do aukcji.

Porównując cenę, jaka była w tym samym momencie w poprzedniej aukcji, teraz jest nieco taniej. To zła wiadomość dla mnie, ale bardzo dobra dla Was 😉

Kto ma ochotę na około 320 przedmiotów z branży GSM, w chwili obecnej po 102,5zł za całość (czyli po jakieś 30 groszy za sztukę)? To dobra okazja na wystartowanie na Allegro, albo poszerzenie własnego asortymentu.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=702519410

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Zakładamy konto na Allegro

Opublikowano: 24 czerwca 2009 by Konrad Karpieszuk

Proszę Państwa, mamy pierwszą osobę, która zarejestrowała się w Allegro za moim pośrednictwem od czasu kiedy postanowiłem pisać swój mini (mini?) poradnik jak zostać milionerem dzięki aukcjom internetowym. Zatem witam, dziękuję i piszę dalej.

Tyle, że dziś będzie o… zakładaniu konta w Allegro właśnie. Zatem ta pierwsza osoba może sobie dziś odpocząć, przejść się w deszczu na spacer, włączyć telewizor czy zwyczajnie dalej wyprzedzać moje porady i zacząć już wystawiać aukcje. 🙂 A wszystkich pozostałych zapraszam do lektury.

Zatem temat lekcji na dziś: zakładamy konto w Allegro. Mam nadzieję, że praca domowa z poprzedniej lekcji jest już odrobiona i wszyscy mamy już konto email. Mam także nadzieję, że wszyscy też macie konto bankowe – bez niego raczej jest trudno prowadzić jakiś poważniejszy biznes, a i przyda się w samym procesie rejestracji w Allegro.

Jeśli ktoś jednak jeszcze nie ma konta bankowego, szczerze polecam mBank. Z dwóch powodów. Po pierwsze nic nas ono nie będzie kosztować (prowadzenie, karta i przelewy są za darmo), po drugie jest to na tą chwilę najpopularniejsze konto wśród allegrowiczów. Oznacza to zatem, że przelewy za sprzedane przedmioty bardzo często będziemy otrzymywać od razu po sprzedaży. A czas w handlu przez internet ma bardzo duże znaczenie.

Dla niecierpliwych bardzo krótko wyjaśniam na czym polega proces zakładania konta na Allegro:

  1. Podajemy swoje dane osobowe
  2. Wymyślamy sobie login i hasło
  3. Potwierdzamy, że my to my

I tyle. Tylko, że te trzy punkty muszą zająć niestety czasem aż trzy dni. Ale po kolei.

Zakładamy konto na Allegro krok po kroku

Krok pierwszy: wchodzimy

Kliknij w ten odnośnik, a zostaniesz przeniesiony do strony rejestracji na Allegro.
Proste? No widzisz 😉

Krok drugi: podajemy dane osobowe

Po kliknięciu w link powyżej zostanie nam wyświetlony formularz jak na tym obrazku:


Jak widać formularz jest prosty i z pozoru nie możemy popełnić tu żadnego błędu.

A jednak możemy coś zrobić nie tak! Allegro to nie jest po prostu kolejny serwis społecznościowy, ale miejsce gdzie obraca się naprawdę dużymi pieniędzmi. Dlatego nie możesz tu podać danych byle jakich! Bezwzględnie wpisz tutaj swoje PRAWDZIWE DANE! Co więcej, dane te powinny być takie same jak dane posiadacza konta bankowego.

W przeciwnym wypadku konto uda ci się założyć, ale nie będziesz je mógł aktywować (co jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia sprzedaży). A jeśli nawet ci się uda, szybko zostanie to wykryte i Twoje konto Allegro zablokuje.

Jeszcze raz: poważnie wpisz tu prawdę. Wiem, mnie też przeważnie korci by wpisywać w pole „Ulica” tekst typu „Błotna, numer zachlapany”, podawać numer telefonu do osoby, której nie lubię i wpisywać jakieś głupie nazwisko. Ale zastanów się, czy zaufałbyś i przelał pieniądze dla sprzedawcy, który przedstawia się jako Koziołek Matołek?

Allegro było niestety kiedyś miejscem nie tylko dużych pieniędzy, ale i wielkich oszustw. Ludzie rejestrowali konta na fikcyjne dane, wystawiali drogi sprzęt elektroniczny, którego nigdy tak naprawdę nie mieli i kończyło się to wyłudzeniem ogromnych pieniędzy od oszukanych kupujących. Teraz Allegro zabezpiecza się przed tym bardzo skutecznie i jeśli podasz tu fikcyjne dane, konto zwyczajnie nie zostanie utworzone.

Krok trzeci: odbierz email

Na podany w formularzy adres email od razu po rejestracji zostanie wysłana do Ciebie wiadomość z odnośnikem, w który należy kliknąć aby potwierdzić, że konto email należy faktycznie do nas. Po kliknięciu w odnośnik wyświetlony zostanie nam kolejny formularz.

Krok czwarty: login i hasło

Teraz widzimy kolejny formularz, na szczęście znów krótki:


Tu obowiązkowymi do wypełnienia polami są login, haslo i weryfikacja obrazka.

Login to to jak chcesz się nazywać w serwisie Allegro. Wbrew pozorom to dość ważne pole, jeśli nie najważniejsze. Wymyśl sobie naprawdę dobrą nazwę, kojarzącą się z handlem, sukcesem, być może branżą, w której chcesz sprzedawać najwięcej przedmiotów. Na Allegro są już tysiące sprzedawców i warto sobie wyrabiać dobrą markę. Twój login to będzie to, co kupujący będą wiedzieć o Tobie przed pierwszą waszą wspólną transakcją. Sam zdecyduj czy wolałbyś kupić coś od kogoś o loginie „najlepsze_kosmetyki”, czy też „macho_szukam_laski_28” 😉

Hasło – dość proste pole. Wymyśl tutaj sobie hasło, którym chcesz zabezpieczyć swoje konto w Allegro. Może to być oczywiście te samo hasło co do Twojej poczty, zawsze to mniej rzeczy do zapamiętania 🙂

Weryfikacja obrazka – musisz tutaj przepisać po kolei literki i cyferki z obrazka obok. Po to aby nie tylko pokazać, że jesteś już tak duży, że potrafisz czytać i pisać, ale przede wszystkim, że jesteś żywym człowiekiem, a nie komputerem zakłądającym konta automatycznie.

Krok piąty: udowodnij, że Ty to Ty

I oto kolejny etap zakładania konta:


Wychodzi szydło z worka. Jeśli na samym początku podałeś fałszywe dane, to pozamiatane, dupa blada. A ostrzegałem!

Jeśli jednak od początku jesteś uczciwy to wszystko w porządku. Teraz jesteś proszony o aktywowanie konta, po to aby Allegro mogło sprawdzić czy naprawdę się nazywasz tak jak się nazywasz i czy adres jaki podałeś naprawdę jest miejscem gdzie mieszkasz.

Aktywacji możemy dokonać na dwa sposoby:

Ci którzy się nie spieszą, mogą kliknąć w prawy przycisk „Aktywuj”. Wtedy w przeciągu 14 dni Allegro wyśle nam list tradycyjną pocztą na podany przez nas wcześniej adres. W liście tym będzie kod aktywacyjny, który będziemy musieli wpisać na stronie Allegro. W ten sposób udowodnimy, że adres, który podaliśmy był naprawdę nasz.

O wiele szybsza metoda, to aktywacja kontem bankowym. Klikamy w lewy „Aktywuj” i przelewamy na konto bankowe Allegro minimum złotówkę i jeden grosz. Jeśli Allegro stwierdzi, że Twoje dane jakie podałeś przy rejestracji są takie same jak dane przesłane przez bank wraz z przelewem, w ciągu 3 dni Twoje konto na Allegro zostanie aktywowane i będziesz mógł zacząć sprzedawać. (Na razie opcja ta jest dostępna tylko dla posiadaczy kont bankowych w mBank, MultiBank, BZ WBK, BPH i ING).
O przelane pieniądze nie musisz się martwić. Zostaną one zaliczone na poczet przyszłych opłat Allegro, a jeśli będziesz chciał, Allegro może ci tego zyla zwrócić.

Koniec

Gratuluje! Masz już piękne, nowe i pachnące konto na Allegro 🙂 Zajrzyj do swojej skrzynki pocztowej, gdzie powinien już na Ciebie czekać email z tego serwisu z podstawowymi instrukcjami jak korzystać z aukcji. Jeśli Ci on jednak nie wystarcza, już wkrótce przeczytasz tu kolejne praktyczne porady jak handlować na Allegro. 🙂

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Koniec pirackich Windowsów na aukcjach?

Opublikowano: 31 października 2006 by Konrad Karpieszuk

Serwis Dobre Programy donosi, że koncert Microsoftu rozpoczął akcję przeciwko aukcyjnym sprzedawcom nielegalnych kopii oprogramowania tej firmy. Sądowe pozwy składane są między innymi w Polsce. Akcja prowadzona jest przy współpracy eBay. Więcej informacji u źródła.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Ankieta Allegro na temat usług pocztowych

Opublikowano: 30 października 2006 by Konrad Karpieszuk

Dziś allegro do – jak to sami określili – doświadczonych sprzedajacych rozesłało prośbę o wypełnienie ankiety na temat realizacji wysyłek. Pytań było wiele, głównie o korzystanie z usług specjalnych poczty (książka nadawcza, odbiór przesyłek z domu, rozliczenia miesięczne…), z usług firm kurierskich i ogólnych opinii na ten temat.

Ankietę wypełniłem. Zastanawiam się po co te pytania? 🙂 Mam przeczucie, że któraś z firm kurierskich zauważyła jak dużo można zarobić na allegrowych sprzedawcach (zauważyć może to także każdy z Was; przejdźcie się na pocztę w okolicach godziny 16 i zobaczcie ile osób stoi z reklamówkami wypchanymi paczkami i kopertami – tak, to są sprzedawcy z Allegro i każdy z nas dziennie zostawia poczcie minimum 50zł). Podejrzewam, że już niedługo Allegro ogłosi nawiązanie jakiegoś partnerstwa z którąś firmą kurierską i – miejmy nadzieje – niższe opłaty za wystawianie aukcji lub punkty payback dla tych, którzy będą korzystać z usług partnera.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Allegro dostaje nagrodę

Opublikowano: 19 października 2006 by Konrad Karpieszuk

NASK w tym roku nagrodę im. prof. Tomasza Hofmokla ‚Za propagowanie idei społeczeństwa informacyjnego’ przyznał w tym roku serwisowi aukcyjnemu Allegro.pl.

„Za stworzenie i sukces systemu aukcyjnego, który stał się jednym z najpowszechniejszych serwisów polskiego Internetu” – takie jest uzasadnienie przyznanej nagrody.

Celem nagrody ufundowanej przez NASK jest uhonorowanie osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego, sprzymierzeńców idei, którą zapoczątkował w Polsce, w 1994 roku, nieżyjący już prof. Tomasz Hofmokl, twórca i pierwszy dyrektor NASK.

Więcej na stronie NASK.

Jeden komentarz jak do tej pory

Tags:

Wrocław/Kalisz: zatrzymany kolejny oszust aukcyjny

Opublikowano: 05 października 2006 by Konrad Karpieszuk

Za serwisem Wirtualne Media:

Wrocławska policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Kalisza, podejrzanego o oszustwa internetowe.

Mężczyzna „sprzedawał” na aukcjach internetowych różne przedmioty, których w rzeczywistości nie miał. W sumie oszukał co najmniej 20 osób z całej Polski. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w środę Artur Falkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci zabezpieczyli komputer oraz dokumentację świadczącą o przestępczej działalności.

„Zatrzymany oferował na aukcjach internetowych do sprzedaży różne przedmioty po atrakcyjnych cenach i nie wywiązywał się z transakcji. Jak ustalili policjanci, oszust naciągnął w ten sposób co najmniej 20 osób na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. zł” – mówił Falkiewicz.

Przypomniał, że to kolejny oszust działający poprzez internet, którego w ostatnich dniach wytropili dolnośląscy policjanci. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o takie oszustwa. Sprawca na aukcjach internetowych oferował wysokiej klasy telefony komórkowe oraz akcesoria telefoniczne po bardzo atrakcyjnych cenach.

Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali przez internet pieniądze na poczet zaliczek na samochody sprowadzane z zagranicy, których ostatecznie nie sprowadzali. Wyłudzili natomiast od co najmniej 150 osób pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 180 tys. zł.

Teraz oszustom grozi do 8 lat więzienia. Policja przypomina, że na stronach internetowych policji został umieszczony poradnik „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i dokonywać zakupów na internetowych aukcjach”.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Sprzedam.pl – niebezpieczny serwis aukcyjny

Opublikowano: 16 września 2006 by Konrad Karpieszuk

To jest ciąg dalszy mojego poprzedniego wpisu dotyczącego nowego serwisu aukcyjnego Sprzedam.pl. Okazuje się, że moje wtedy skromnie wyrażone obawy okazały się słuszne.

Mija kilka dni, a już:

  • użytkownicy Allegro otrzymują zachętę (niemal szantaż) do założenia konta w Sprzedam.pl. Wysyłający pisze, że login jest jeszcze wolny i że można załóżyć konto. Co prawda dodaje, że nie jest informacja handlowa, ale szczerze w to wątpię. Zwłaszcza, że…
  • …z tego samego adresu email wysyłany jest do allegrowiczów email o treści „Hej, Czy wystawiasz rowniez cos na www.sprzedam.pl? pod jakim nickiem? T.”. Wątpię aby autor sprzedam.pl był faktycznie zainteresowany odpowiedzią; wysyła maile tylko w celu spamowania.
  • Sprzedam.pl przez pewien czas swojego istnienia było wystawione na Allegro na sprzedaż! To już naprawdę cnajmniej wyjątkowa głupota, którą mogłyby się zainteresować organa ścigania. Sprzedający w serwisie Sprzedam.pl wpłacili pieniądze właścicielom serwisu. Potencjalny kupujący serwis nie był o tym poinformowany. Tak czy siak, gdyby Sprzedam.pl udało się sprzedać ktoś zostałby tu oszukany. Na szczęście konto właściciela domeny zostało już na allegro zablokowane.

I na koniec mała ciekawostka: na witrynie sprzedam.pl w chwili obecnej jest banner reklamujący… kancelarię prawną. Czy właściciel tego serwisu aukcyjnego otrzyma tam kiedyś jakąś zniżkę? 😉

13 komentarzy

Tags:

Sprzedam.pl – nowy serwis aukcyjny

Opublikowano: 14 września 2006 by Konrad Karpieszuk

Przynajmniej raz w roku musi pojawić się nowy serwis aukcyjny (i też mniej więcej raz w roku taki serwis upada). Tym razem takowy został uruchomiony pod adresem Sprzedam.pl.

Sprzedam.pl od innych „nowych” serwisów wyróżnia się kilkoma cechami:

  • serwis od samego początku pobiera opłaty od sprzedających (dość ryzykowny krok)
  • autorzy dla sprzedawców z Allegro z dużą ilością kont automatycznie założyli konta w swoim serwisie. Jak informuje serwis Aukcje.org niedługo każdy taki allegrowicz otrzyma od Sprzedam.pl zaproszenie do założenia konta (zastanawiam się jak mają zamiar to zrobić nie narażając się na konsekwencje wynikające z 10 punktu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, czyli potocznie paragrafu dotyczącego spamu).
  • serwis w tej chwili dla mnie nie działa, wyświetla się pusta strona (a jeszcze przed chwilą działał).

To tyle. Wpis ten w moim blogu podejrzewam, że będziemy mogli traktować jako ciekawostkę. Sukcesu nie wróżę. A co sądzicie Wy?

3 komentarze