Archiwum Tagów | "prasówka"

Tags: , , ,

Bojkot Madonny to za mało

Opublikowano: 12 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Tupanie nogami nie działa, zbojkotujmy więc także Allegro. Dobrze im tak!

Jak właśnie donosi Gazeta.pl, organizatorzy bojkotu Madonny postanowili poszerzyć swoje druzgocące działania także na sponsora koncertu jakim jest serwis aukcyjny Allegro.

Allegro trzęsie się już zapewne ze strachu. Bojkot bowiem polega na nie kupowaniu przedmiotów w tym serwisie aukcyjnym przez bojkotujących. Ilu ich jest? Nie wiadomo. Na pewno jest pan Adam Kuź ze Stowarzyszenia Stop Allegro i jak sam mówi wraz z nim w bojkocie bierze już udział kilka tysięcy osób. Nie wiem jak to policzył, więc pozostaje wierzyć mu na słowo. Choć jakaś prawda w tym musi być.

Bo tak: przypominam sobie bojkot „Skandalisty Larry’ego Flinta” przed białostockimi kinami. Tłum modlących się składał z emerytek z krzyżami iświeczkami w dłoniach. Jeśli to tak, to faktycznie: tysiące emerytów nie kupują na Allegro. Szczerze to nie mają nawet konta tam zapewne.

A Ty, czym masz już konto na Allegro? 😉 Jeśli nie, to uważaj – być może już jesteś w Stowarzyszeniu Stop Allegro, kole przyjaciół Radia Maryja i Towarzystwie Promowania Madonny, Allegro i Wszystkiego Innego Pod Przykrywką Bojkotu Owych 🙂

Obrazek pochodzi z Wikipedii

Obrazek pochodzi z Wikipedii

6 komentarzy

Tags: , ,

Pozwany za… neutralny komentarz do aukcji

Opublikowano: 27 kwietnia 2008 by Konrad Karpieszuk

Za PC World:

Pewien Amerykanin – Steve Shellhorn – został pozwany przez kontrahenta z serwisu aukcyjnego za to, że wystawił mu neutralny komentarz na temat przebiegu transakcji – poinformował serwis King5.com. Shellhorn napisał, że cena była uczciwa, zaś towar zgodny z umową – nadmienił też jednak, że przesyłka została niestarannie opakowana. Sprzedający uznał, że takie oświadczenie naraziło na szwank jego reputację i zażądał… 10 tys. USD odszkodowania.

Dalszy ciąg na stronie PC World

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Przejęć ciąg dalszy

Opublikowano: 13 marca 2008 by Konrad Karpieszuk

Moloch aukcyjny jest coraz większy. Jak niedawno podała Gazeta Wyborcza, Tradus będący właścicielem Allegro (i własnością Naspersa) przejął 10 marca estońską spółkę Moonish Media. Ta ostatnia jest z kolei właścicielem m.in. największego w Estonii serwisu aukcyjnego Osta.ee.

Jeden komentarz jak do tej pory

Tags: , , ,

Aukcje hamulcem dla e-handlu?

Opublikowano: 29 lutego 2008 by Konrad Karpieszuk

Pod takim tytułem pojawił się ciekawy artykuł na temat wpływu aukcji internetowych i towarzyszącej im szarej strefie na konkurencyjność sklepów internetowych. Pod artykułem rozwija się ciekawa dyskusja. Zapraszam do lektury.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Najdziwniejsze przedmioty sprzedane na eBay

Opublikowano: 04 stycznia 2008 by Konrad Karpieszuk

Dziś krótka prasówka. W serwisie deser.gazeta.pl można zobaczyć pięć zdaniem redaktorów najdziwniejszych przedmiotów sprzedanych na eBay. Czy najdziwniejsze, nie wiem, ale na pewno kilka z nich naprawdę świetnych 🙂

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Sprzedał na aukcji śnieżną zaspę

Opublikowano: 30 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Za Wirtualną Polską:

Po co uprzątać śnieg, skoro można go sprzedać? Na taki pomysł wpadł mieszkaniec Kanady, który wystawił na aukcji w Internecie dwumetrową zaspę śnieżną. Udało mu się ją sprzedać za ponad 3,5 tysiąca dolarów.

Michel Levesque wystawił na eBay’u zaspę śnieżną przed swoim domem za jedyne 99 centów. To miał być tylko żart. W opisie aukcji zaznaczył: „Znakomita na górki dla narciarzy”. Kiedy zaspę pokazała telewizja, a cena zaczęła szybko rosnąć, Kanadyjczyk postanowił przeznaczyć zysk na cel charytatywny.

Dalszy ciąg na stronie WP.pl

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , ,

Dyktafony po Ziobrze trafią na rzecz WOŚP

Opublikowano: 14 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Nie będę robił teatru. Jeśli od czasu do czasu zrobię konferencję prasową, to bez dyktafonów i niszczarki – mówi w rozmowie z „Wprost” Zbigniew Ćwiąkalski. – Zakupione przez poprzednika urządzenia chętnie przekażę na aukcje Jerzego Owsiaka– zapowiada szef resortu sprawiedliwości.

Reszta tekstu (już nie dotycząca aukcji internetowych, a polityki) na stronie Radia Zet

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , , , , ,

Rewolucja w usługach InPost – Śledzimy każdy list

Opublikowano: 13 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

InPost – pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym – w ramach przyjętej strategii związanej z usprawnianiem i unowocześnianiem procesów logistycznych, uruchomił rewolucyjny na polskim rynku pocztowym system śledzenia przesyłek. Jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować on-line – za pośrednictwem strony www.inpost.pl – proces doręczania listów. Usługa dostępna jest dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowatorski system jest niezwykle dogodny szczególnie dla osób korzystających z usług e-commerce.

Nowoczesny system IT, wykorzystywany do nadzorowania procesów logistycznych i operacyjnych, został częściowo sfinansowany ze środków pozyskanych z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl, do której należy InPost (1,5 mln zł). Pozostałe koszty związane z uruchomieniem modułu informującego o statusie przesyłanej korespondencji, spółka pokryła ze środków własnych.

Uruchomieniu nowej usługi śledzenia listów towarzyszy szeroko zakrojona kampania reklamowa na portalu Interia. Charakterystyczne dla InPost żółte billboardy i toplayer’y przedstawiające firmowy gadżet – strusia tropiącego korespondencję – będą od 12 grudnia 2007 roku informowały o nowatorskiej usłudze oferowanej przez InPost.

„Niespotykana dotąd na polskim rynku pocztowym usługa – wprowadzona wyłącznie przez InPost – zrewolucjonizuje sektor przesyłek listowych. Jeszcze żadna z firm pocztowych nie wykorzystała rozwiązania technicznego umożliwiającego nadawcom i adresatom sprawdzania na jakim etapie doręczania jest ich korespondencja. Dzięki temu w InPost w cenie listu rejestrowanego otrzymuje się usługę dodaną oferowaną dotychczas wyłącznie w przypadku przesyłek kurierskich” – mówi Rafał Brzoska, Prezes Zarządu Spółki.

Informacja pochodzi ze strony inPost.pl – zobacz pełny komunikat prasowy

4 komentarze

Tags: , , , ,

Dwie sprawy na szybko

Opublikowano: 04 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Oj dawno nie pisałem 🙂 Ale bez obaw: blog żyje i nie zamierzam go zamykać. Zwłaszcza, że mam tylu wiernych czytelników. Dziś jednak tylko dwie odkurzane „aktualności” tak na szybko by być może wrócić do obiegu.

Sklepy Allegro

Zapewne już każdy bywający na Allegro zauważył nową funkcjonalność pod nazwą Sklepy. Tym, którzy chcą dowiedzieć się coś więcej na ten temat polecam:

Darmowa galeria aukcji

Serwis Zobacz-takze.pl umożliwia wstawienie pod opisem aukcji małej galerii spredawanych przez nas przedmiotów. Wiele serwisów oferuje takie galerie, nowością jest tu fakt, że w tym wypadku ta galeria jest darmowa.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

eBay kupi Allegro?

Opublikowano: 09 listopada 2007 by Konrad Karpieszuk

Na razie to nic więcej niż plotka, więc nie warto o tym pisać 🙂 Podaję jedynie odnośnik do informacji.

Jeden komentarz jak do tej pory