Archiwum Tagów | "program partnerski"

Tags: ,

Allegro zamyka Program Partnerski. Zamiast niego MultiProgram

Opublikowano: 30 czerwca 2011 by Konrad Karpieszuk

Przyznam, że dzisiejszy mail jaki dostałem od Allegro o zamknięciu Programu Partnerskiego, dość mocno mnie na początku zdenerwował. PP to jest główne źródło dochodów Aukcjoteki i potrafi wygenerować mi całkiem spore zyski (przynajmniej tak było w czasach, gdy pisałem tu regularniej).

W mailu była jednak też informacja, że zamiast PP, Allegro od września tego roku uruchomi nowy MultiProgram.pl. Sceptycznie przeszedłem na jego stronę –  bałem się bowiem, że warunki w nowym programie będą przynajmniej gorsze. Na szczęście dość pozytywnie  się rozczarowałem.

MultiProgram jak Program Partnerski

Podobnie jak w starym Programie Partnerskim, w MultiProgramie mamy dokładnie te same stawki: od 10 do 20 złotych za aktywację konta przez poleconą osobę oraz przez rok 30% od wpłat tej osoby z tytułu Allegrowej prowizji. Wszystko więc tutaj zostaje tak samo.

Co nowego?

Dość trudno na razie doszukać się różnic, między starym, a nowym. Jest ich jednak kilka, a najważniejszą jest chyba fakt, że w programie uczestniczyć będą także pozostałe witryny grupy Allegro. Na pierwszy ogień pójdzie iStore.pl, później Ceneo. Piszę w czasie przyszłym, bo jest to na razie jedynie planowane i nie podano żadnych zasad odnośnie wynagrodzeń dla partnerów.

Pojawia się także większa ilość form reklamowych. Do tej pory Allegro można było reklamować tylko przez banery graficzne. Teraz dojdą także odnośniki tekstowe, które są wg mnie skuteczniejszą formą oraz możliwość umieszczenia wyszukiwarki na swojej stronie.

Więcej zmian chyba nie widzę. Widzę, że wypłata będzie następować dopiero jak uzbieramy 100 zł na koncie. Przyznam jednak, że nie pamiętam czy teraz tak nie jest – uzbieranie 100 złotych w programie jest bowiem dość łatwe i nigdy chyba nie próbowałem wypłacić mniejszej kwoty.

Ponowna akceptacja stron w systemie

Szkoda tylko, że znów będę musiał wszystkie swoje witryny (nie tylko na Aukcjotece korzystam z PP Allegro) zgłosić ponownie do nowego programu. O wiele łatwiej i przyjemniej by było, gdyby Allegro automatycznie przeniosło mnie do MultiProgramu. Teraz jednak będę musiał poświęcić pewien czas na ponowną rejestrację, poczekać na autoryzację (która nie jest gwarantowana) i zmienić kody wyświetlanych reklam.

Ja swoją Aukcjotekę już zgłosiłem. A kto z Was wybiera się na nowe? 🙂

10 komentarzy

Tags: , , ,

Zakładamy konto Payback

Opublikowano: 29 czerwca 2009 by Konrad Karpieszuk

Oto kolejny wpis z cyklu „Jak zostać milionerem na Allegro„.

Mamy już założone konto pocztowe, mamy także założone konto na Allegro i jest ono już aktywne. Można właściwie zacząć już sprzedawać, ale warto założyć sobie jeszcze jedno konto – konto w serwisie Payback.

Po co nam jeszcze jedno konto? Uwierzcie, że naprawdę warto zarejestrować się także w Paybacku. Jedną z rzeczy, które żałuje (może nawet jedyną) z czasów kiedy prowadziłem sprzedaż na Allegro na wielką skalę jest fakt, że Payback odkryłem tak późno. Dlatego też całkiem serio polecam zarejestrowanie się tam już na samym początku działalności.

payback-zrzut

No dobra, ale po co?

Payback to serwis, dzięki któremu możemy zdobywać punkty za każdą złotówkę wpłaconą na konto Allegro i wymieniać te punkty potem na nagrody. Korzystanie z tej opcji jest zupełnie darmowe, a to oznacza, że będziemy mieli możliwość odzyskania przynajmniej części wpłaconych pieniędzy w postaci różnych przedmiotów.

To prawda: aby dostać jakąkolwiek nagrodę trzeba uzbierać tych punktów całą masę i może to nieco zniechęcać. Ale uwierzcie, że jest to opłacalne. Ja tylko w ciągu nieco ponad roku odebrałem z Payback całkiem pokaźną listę „zabawek”. Były to (mam nadzieję, że wszystko pamiętam): toster, opiekacz do kanapek, ciśnieniowy ekspres do kawy, drukarkę ze skanerem, plecak i fajoskie słuchawki. Gdybym chciał to sobie kupić w sklepie, wydałbym zapewne ponad 2 tysiące złotych. A tak przynajmniej dzięki Paybackowi choć trochę urządziłem sobie mieszkanie 🙂

Krok po kroku

Cała zabawa jest dość prosta. Po kolei:

Zakładamy konto na Payback

Opisywać jak to się robi nie będę. Zakładam, że jeśli przeszliście już pomyślnie formularze zakładania konta pocztowego i w Allegro, poradzicie sobie tutaj bez mojej pomocy. Podaję tylko odnośnik do strony rejestracji w Payback.

Informujemy Allegro o zarejestrowaniu się w Paybacku

W tym celu na stronie Allegro wchodzimy po kolei do Moje Allegro > Moje Konto > Payback > Informacje i ustawienia. W pole wpisujemy swój login z Paybacka.

I tyle.

Jak zbierać punkty?

Punkty będą zbierać się automatycznie gdy tylko wpłacimy dla Allegro kasę. Za każdą złotówkę przelaną dla Allegro otrzymamy jeden punkt Payback. Musimy tylko pamiętać o tym by:

  • przelew do Allegro wykonać przed 15 dniem każdego miesiąca
  • w wystawianych aukcjach udostępnić opcję „Płatności Allegro”

…i już po kilku miesiącach czy dniach (to zależy jak dużą będziemy mieli na Allegro sprzedaż, bo im większa sprzedaż, tym więcej będziemy płacić dla Allegro prowizji i opłat za wystawienie i tym więcej dostaniemy z Paybacka punktów) będziemy mogli odebrać pierwsze gadżety (które oczywiście będziemy mogli sprzedać znów na Allegro).

Polecam wpłacać dla Allegro pieniądze z góry na poczet przyszłych opłat, a nie czekać aż serwis ten przyśle nam zawiadomienie o zaległościach w opłatach.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Program Partnerski Allegro ostatni raz z opcją Payback

Opublikowano: 28 marca 2009 by Konrad Karpieszuk

Jeśli ktoś korzysta z programu partnerskiego Allegro głównie po to aby zarobione w ten sposób pieniądze zamieniać na punkty w systemie Payback (za które potem chce z kolei „kupować” różności), to uprzedzam, że możliwość taka istnieje jedynie do 7 kwietnia.

Allegro zmieniło właśnie regulamin programu partnerskiego. Po 7 kwietnia opcja „zamień pieniądze na punkty Payback” nie będzie już dostępna. Nadal jednak będzie można oczywiście zgromadzone pieniądze wypłacić lub przelać na swoje konto Allegro (celem na przykład zapłaty prowizji od sprzedaży w aukcjach).

Mnie ta informacja ni grzeje, ni ziębi, bo zawsze wybierałem gotówkę 😉 (tak, na prowadzeniu tego bloga zarabiam głównie dzięki Waszym kliknięciom w linki do zakładania kont na Allegro). Ale podaję z „dziennikarskiego obowiązku”.

Podziel się swoim zdaniem