Archiwum Tagów | "promocje"

Tags: , , ,

Wojna miast o sylwestra

Opublikowano: 02 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Wyjdę na wazeliniarza, ale muszę przyznać, że Allegro marketing ma świetny. Niedawno skandaliczny koncert Madonny, a teraz pomysł na ściganie się kupujących w ilości wydanych na Allegro pieniędzy.

allemiasto

O co chodzi? Allegro wymyśliło konkurs „Alle Miasto„. W jednym zdaniu: w tym mieście, w którego mieszkańcy przez najbliższe 60 dni „wydadzą” najwięcej pieniędzy Allegro zorganizuje sylwestra miejskiego z licznymi gwiazdami.

Pomysł właściwie bomba. Bo po pierwsze kolejny raz wykorzystuje się sprawdzony zabieg marketingowy rywalizacji internautów o swoje. Dobrze to znamy choćby z ostatniego konkursu na New 7 Wonders czy wcześniejszego publicznego wybierania miast, które znajdą się na planszy Monopoly (ba, nawet teraz LG dopinguje Polaków aby sprawili, że to we Wrocławiu zostanie wybudowany kolejny tor F1). Co więcej jest jeszcze konkurs towarzyszący: ten kto namówi najwięcej swoich ziomków do udziału w zabawie, wygra 30 tysięcy złotych do wydania na Allegro.

Po drugie bardzo dobry wybór miast do konkursu. Choć wśród nich nie znalazł się mój Białystok to i tak fajnie, że Allegro zrobiło ukłon do mieszkańców miast mniejszych (jak sami je nazywają: miast rozmiaru M) i to właśnie obywatele 17 „średniaków” mogą się między sobą ścigać. Bo z automatu można by się spodziewać, że w konkursie wzięły by udział miasta największe: Kraków, Warszawa, Łódź… (A może wynika to po prostu z faktu, że takie miasta nie potrzebują pomocy Allegro, bo sylwestra miejskiego i tak będą miały?)

Po trzecie w konkursie niby nie chodzi o to aby jak najwięcej wydać, ale jak najwięcej oszczędzić. Naliczane są kwoty oszczędności; ponoć Allegro zrobiło badania w których kategoriach w ich serwisie jest taniej niż w sklepach tradycyjnych (i jak widać na wykresie po lewej, najbardziej opłaca się kupować w dziale Zdrowie i Uroda). Fajnie, bo od razu wbijamy sobie do głowy, że nie zawsze warto iść do tradycyjnego sklepu, a właśnie handel elektroniczny jest najbardziej opłacalny.

Jedyny minus to strona zabawy. Zwyczajnie zjadła mi procesor i ram, co więcej cała jest we flashu. Jedno co fajne to to, że na stronie na żywo widzimy rywalizacje miast. Pozycje zmieniają się z sekundy na sekundę gdy tylko ktoś dokona zakupu.

No może jeszcze jeden minus: Na Wykopie tradycją już było, że ludzie skrzykiwali się gdy trzeba było podbić pozycję Polski w jakimś właśnie internetowym rankingu i zawsze to się udawało. A pozycję czego w tym konkursie uda się podbić przez wykopowiczów z całej Polski?

3 komentarze

Tags: , , ,

Bojkot Madonny to za mało

Opublikowano: 12 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Tupanie nogami nie działa, zbojkotujmy więc także Allegro. Dobrze im tak!

Jak właśnie donosi Gazeta.pl, organizatorzy bojkotu Madonny postanowili poszerzyć swoje druzgocące działania także na sponsora koncertu jakim jest serwis aukcyjny Allegro.

Allegro trzęsie się już zapewne ze strachu. Bojkot bowiem polega na nie kupowaniu przedmiotów w tym serwisie aukcyjnym przez bojkotujących. Ilu ich jest? Nie wiadomo. Na pewno jest pan Adam Kuź ze Stowarzyszenia Stop Allegro i jak sam mówi wraz z nim w bojkocie bierze już udział kilka tysięcy osób. Nie wiem jak to policzył, więc pozostaje wierzyć mu na słowo. Choć jakaś prawda w tym musi być.

Bo tak: przypominam sobie bojkot „Skandalisty Larry’ego Flinta” przed białostockimi kinami. Tłum modlących się składał z emerytek z krzyżami iświeczkami w dłoniach. Jeśli to tak, to faktycznie: tysiące emerytów nie kupują na Allegro. Szczerze to nie mają nawet konta tam zapewne.

A Ty, czym masz już konto na Allegro? 😉 Jeśli nie, to uważaj – być może już jesteś w Stowarzyszeniu Stop Allegro, kole przyjaciół Radia Maryja i Towarzystwie Promowania Madonny, Allegro i Wszystkiego Innego Pod Przykrywką Bojkotu Owych 🙂

Obrazek pochodzi z Wikipedii

Obrazek pochodzi z Wikipedii

6 komentarzy

Tags: , , ,

Za trzy dni koniec aukcji!

Opublikowano: 11 sierpnia 2009 by Konrad Karpieszuk

Tak jak i poprzednio, szybkie przypomnienie o aukcji (btw. cały czas znajduje się ona w panelu po prawej stronie). Kliknij tutaj aby przejść do aukcji.

Porównując cenę, jaka była w tym samym momencie w poprzedniej aukcji, teraz jest nieco taniej. To zła wiadomość dla mnie, ale bardzo dobra dla Was 😉

Kto ma ochotę na około 320 przedmiotów z branży GSM, w chwili obecnej po 102,5zł za całość (czyli po jakieś 30 groszy za sztukę)? To dobra okazja na wystartowanie na Allegro, albo poszerzenie własnego asortymentu.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=702519410

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , ,

Wyprzedaję swój towar

Opublikowano: 06 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk

A propos pisanego właśnie kursu, pomyślałem, że być może jest to dobra okazja by w końcu wyprzedać akcesoria GSM jakie zostały mi po prowadzeniu działalności handlowej na Allegro. Spakowałem więc wszystko w kartony (uff, jest tego tak dużo, że zajęło mi to 3 dni sortowania, liczenia, pakowania…) i wystawiłem.

Wystawiam od złotówki, może ktoś z Was nie tylko nauczy się ode mnie jak sprzedawać na Allegro ale także wylicytuje atrakcyjny towar za grosze. Zapraszam do udziału.

Link do aukcji jest tutaj. Spieszcie się zanim inni czytelnicy Was wyprzedzą 😉

2 komentarze

Tags: ,

Weekendowa promocja opłat za wystawianie

Opublikowano: 05 stycznia 2008 by Konrad Karpieszuk

Dawno nie było takich promocji na Allegro (jeśli mnie pamięć nie myli, w 2007 roku nie zdarzyła się ani razu). Tylko dziś i jutro (5 i 6 stycznia 2008) opłaty za wystawienie aukcji (w tym także w opcji Kup Teraz i w Sklepie Allegro) zostały zredukowane o połowę.

Zwróćcie uwagę – żeby nie było nieporozumień – że promocja dotyczy tylko i wyłącznie podstawowej opłaty za wystawienie. Wykupienie dodatkowych opcji (pogrubienie, podświetlenie…) jak i prowizję opłacimy tak jak zawsze beż zniżki.

Więcej informacji na stronie pomocy Allegro.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , ,

Chcesz zostać super sprzedawcą?

Opublikowano: 30 lipca 2007 by Konrad Karpieszuk

Przygotowuje się do zmiany asortymentu, jakim handluję na Allegro. W chwili obecnej opróżniam mój mały magazyn. Dlatego też w najbliższym czasie wystawię kilka aukcji z dużą ilością akcesoriów GSM w baaardzo atrakcyjnych cenach 🙂

Zatem jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/łaś się jak zacząć swój własny handel na Allegro, Świstaku czy eBay, myślę, że to jest właśnie ten moment 😉 Ale nikogo nie namawiam – towar na pewno sprzeda się sam 😛

Zatem zaczynam: na początek

Cena wywoławcza: 100zł. Zainteresowani? 😉

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Koniec zimowego snu?

Opublikowano: 16 kwietnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Czyżby serwis aukcyjny Świstak.pl brał przykład ze swojego imiennika?

Aukcje na Świstaku wystawiam właściwie pro forma – po prostu lubię ten serwis, choć nigdy nie miałem tam sprzedaży, która mogłaby się liczyć w jakichkolwiek moich wewnętrznych statystykach. Przez większość miesięcy nie odnotowałem żadnych ofert.

Tymczasem od początku kwietnia już czwarty raz ktoś bierze udział w moich aukcjach. Liczba jest oczywiście nadal śmiesznie mała, ale zastanawia mnie te przebudzenie.

Pytanie do innych sprzedawców: czy też to odnotowaliście?
Pytanie do wszystkich: czy ktoś wie, co może być powodem tej zmiany? Czyżbym przegapił jakąś akcję promocyjną?

I na koniec, w ramach wdzięczności za ten bądź co bądź ruch na aukcjach, mała laurka dla Świstaka:
Jeśli ktoś także chciałby skorzystać ze świstakowego „szaleństwa zakupów”, zachęcam. Istnieje opcja szybkiego multiimportu aukcji z Allegro (a może istaniała? nie mogę teraz jak na złość nic znaleźć).
Jeśli ktoś chciałby kupić, także zapraszam: w chwili obecnej na Świstaku trwa promocja wyróżniająca sprzedawców obniżających cenę produktów. Ja sam od zawsze na Świstaku sprzedaję o 4% taniej niż na Allegro (tyle na Allegro wynosi prowizja, której Świstak nie pobiera). Moje aukcje znajdziecie pod łatwym adresem tele.swistak.pl.

7 komentarzy

Tags: ,

8 marca – promocja w Ebay.de

Opublikowano: 08 marca 2007 by Konrad Karpieszuk

Początkowo myślałem, że jest to promocja w jakiś sposób związana z dniem kobiet, ale po przeczytaniu listu otrzymanego z Ebay.pl nie mogę takiego związku się doszukać 🙂

Wygląda na to, że to zwykła zbieżność dat. Po prostu niemiecki Ebay postanowił dziś sprawić mały prezent wszystkim: wystawienie aukcji kosztuje 10 eurocentów (lub 1 euro w przypadku aukcji z samochodem); nie dotyczy to aukcji wieloprzedmiotowych, „Kup teraz”, ogłoszeń i aukcji z formacie Sklep.

Czy warto sprzedawać na Ebay.de? Wygląda na to, że tak. W liście jaki wysłali chwalą się, że:

eBay.de ma ponad 20 milionów użytkowników
eBay.de miesięcznie odwiedza 19,6 miliona internautów

Na eBay.de co sekunde sprzedaje się ubranie,
Co 13 sekund sprzedaje się książke,
Co 50 sekund sprzedawany jest aparat cyfrowy.
Dziennie sprzedaje się 13 koparek

Właśnie te koparki jakoś rozwiały ostatki mojej nadziei, że to promocja świąteczna 😉

Szczegóły promocji po niemiecku

Podziel się swoim zdaniem