Archiwum Tagów | "qxl"

Tags: ,

Koniec Aukcje24.pl!

Opublikowano: 27 lutego 2007 by Konrad Karpieszuk

Za miesiąc ilość polskich serwisów aukcyjnych zmniejszy się o jeden. Decyzją QXL ricardo w dniu 31 marca serwis Aukcje24 zostanie zamknięty.

Stosunkowo niedawno doszło do ugody pomiędzy QXL Ricardo (właściciel Aukcje24, który twierdził, że także Allegro należy do niego) a QXL Poland (firma uznająca się za właściciela Allegro) na mocy której QXL Ricardo stało się faktycznym właścicielem obu serwisów (pełen tekst ugody po angielsku). Jak widać właśnie uznano, że nie warto prowadzić wewnętrznej konkurencji i mniejszy serwis jakim jest Aukcje24 zostanie zamknięty.

Nie zaoferowano jednak możliwości przeniesienia kont (a co za tym idzie punktów i komentarzy) tym użytkownikom Aukcje24, którzy nie mają konta na Allegro. Każda taka osoba będzie musiała się zarejestrować od nowa.

Informacja w serwisie Aukcje24.pl.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Właściciel Allegro kupuje porównywarkę cen Ceneo.pl

Opublikowano: 04 stycznia 2007 by Konrad Karpieszuk

Właśnie po sieci rozchodzi się informacja, że QXL Holding – właściciel m.in. Allegro.pl – kupił za kwotę 875 000 GBP pakiet większościowy porównywarki cen produktów dostępnych w sieci Ceneo.pl.

Czy użytkownicy Ceneo.pl wśród wyników wyszukiwań znajdą od teraz oferty z Allegro? Czas pokaże. Osobiście uważam, że wkrótce na Allegro w ustawieniach pokaże się opcja „dodaj aukcje do Ceneo.pl” – oczywiście dodatkowo płatna.

Podziel się swoim zdaniem