Archiwum Tagów | "reklama"

Tags: , ,

Walentynkowa kampania Allegro

Opublikowano: 27 stycznia 2010 by Konrad Karpieszuk

Allegro pokazało nowy spot reklamowy oraz przygotowało specjalną stronę internetową z okazji zbliżających się walentynek.

Czytaj dalej

2 komentarze

Tags: , ,

Handel wirtualną walutą na Świstak.pl

Opublikowano: 21 stycznia 2009 by Konrad Karpieszuk

Świstak.pl to zupełnie darmowy serwis aukcyjny – właściciele nie pobierają od użytkowników pieniędzy ani za założenie konta, ani za sprzedaż, ani oczywiście za kupowanie. Pewnym dziwnym wyjątkiem jest płacenie w serwisie za dodatkowe opcje (głównie promocję swoich aukcji w obrębie serwisu) wirtualną walutą, która nazywa się tutaj „Srebrne”. Srebrne otrzymujemy zaraz po założeniu konta, a potem możemy je zdobywać także na przykład przez udział w programie partnerskim Świstaka.

Przyszedł do mnie kilka dni temu email z informacją, że Świstak uruchomił możliwość handlowania Srebrnymi. W odpowiedniej kategorii możemy wystawić posiadane przez nas wirtualne monety i po pomyślnej aukcji przekazać je innemu świstakowiczowi.

Pomysł według mnie jest bardzo fajny z kilku powodów.

Po pierwsze uczestnik programu partnerskiego Świstaka (przykładowo ja 😉 ) może zacząć mieć wymierne finansowe korzyści. Jeśli ktoś z Was zarejestruje się w Allegro za pośrednictwem mojego linka, Allegro wypłaca mi rzeczywiste pieniądze. Jeśli ktoś z Was za pośrednictwem mojego linka zarejestruje się w Świstaku, dostaję tylko Srebrne. Ostatnio nie handluję w serwisach aukcyjnych, więc świstakowa wirtualna waluta nie jest mi do niczego potrzebna i uzbierało mi się jej całkiem sporo. Mam teraz więc potencjalną możliwość spienienżenia profitów z tego programu partnerskiego. Myślę, że zachęci to wiele nowych osób do uczestnictwa w tym programie partnerskim, a w konsekwencji popularność Świstaka będzie rosła.

Co więcej fani Świstaka często prosili adminów właścicieli, by wprowadzili odpłatne funkcje serwisu. Tak, tak 🙂 Świstak jest tak wygodny, że byłbym w stanie płacić za korzystanie z niego. Niestety w porównaniu z Allegro praktycznie nie ma tam kupujących. Powodem jest słaba reklama Świstaka, a powodem słabej reklamy jest fakt, że Świstak jest bezpłatny, więc nie ma wielkiego budżetu na reklamowanie się. Zastrzyk gotówki od użytkowników być może przełożyłby się na zwiększenie handlu w tym serwisie.

Podejrzewam tutaj, że sam Świstak będzie teraz sprzedawał Srebrne w swoim serwisie (oczywiście wciąż oferując bezpłatne opcje ich pozyskania). To da pewne dodatkowe pieniądze dla autorów serwisu, które mam nadzieję, że będą inwestowane w reklamę.

Podziel się swoim zdaniem

Tags: , , , ,

Dwie sprawy na szybko

Opublikowano: 04 grudnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Oj dawno nie pisałem 🙂 Ale bez obaw: blog żyje i nie zamierzam go zamykać. Zwłaszcza, że mam tylu wiernych czytelników. Dziś jednak tylko dwie odkurzane „aktualności” tak na szybko by być może wrócić do obiegu.

Sklepy Allegro

Zapewne już każdy bywający na Allegro zauważył nową funkcjonalność pod nazwą Sklepy. Tym, którzy chcą dowiedzieć się coś więcej na ten temat polecam:

Darmowa galeria aukcji

Serwis Zobacz-takze.pl umożliwia wstawienie pod opisem aukcji małej galerii spredawanych przez nas przedmiotów. Wiele serwisów oferuje takie galerie, nowością jest tu fakt, że w tym wypadku ta galeria jest darmowa.

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Miałem nie pisać o iPhone…

Opublikowano: 01 lipca 2007 by Konrad Karpieszuk

Jestem z tych, których drażni zbiorowe pranie mózgu i owczy pęd wywołany marketingiem Apple; najpierw pęd ku iPod-owi, teraz ku iPhone. Pranie mózgu, bo nie wiem jak można być tak głupim aby wydać ciężką kasę na przenośny odtwarzacz muzyczny, który nie ma radia, a słuchanie mp3 jest utrudnione przez DRM lub na telefon który – pomijając brak wielu funkcji które są już standardem w telefonach „za złotówkę” – nie potrafi robić zdjęć czy nawet… wysłać MMS-a! No ale jak ktoś zarabia więcej niż potrzebuje…

Miałem nie pisać, ale jeśli nadarza się okazja by skrytykować ten produkt w kontekście aukcji internetowych, a ponadto dawno nic nie pisałem, to jednak skrobnę co nieco.

Na Allegro pojawiły się już aukcje z tym telefonem. Albo w cenie wycieczki do Nowego Jorku, gdzie można by kupić go taniej i jeszcze wrócić, albo w cenach niższych (co nie znaczy, że niskich). Chętni jednak się znajdują. Na tą ostatnią aukcję trafiłem za pośrednictwem listu na grupie dyskusyjnej, którego temat to „Głupich nie sieją”. Coś jest jednak w tym temacie… Dlaczego?

Kupujący ten telefon w Polsce najzwyczajniej go po prostu nie uruchomią. Blokada nie sprawadza się do zwykłej blokady karty SIM, ale całego urządzenia.
Autor wątku zamieszcza cytat z listu od znajomego w USA, który już kupił sobie ten telefon:

„…co wy z ta blokada SIM. To nie jest blokada SIM, to jest
blokada CALEGO telefonu! TO jest wielkie oszustwo cos takiego sprzedac
komus, poniewaz poza granicami USA nie zrobi sie aktywacji konta. BEZ
AKTYWACJI TO NAWET NIE GADA Z iTUNES! Ja sam musialem czekac pare
minut na aktywacje, karta sim przeciez oryginalna byla, ale bez tej
aktywacji telefon na nic nie pozwalal poza polaczeniami na numer
alarmowy. Nie dziala synchronizacja muzyki i wszystkiego innego, nie
da sie nawet wejsc do menu.
Tak wiec czekajac na aktywacje moglem sobie tylko czytac ulotki, bo
nic nie dzialalo na nim!”

Czy to prawda? Nie wiem, bo tematy szału Apple obchodzę jak najdalej mogę więc się nie znam. Jeśli ktoś wie więcej w tej kwestii, zapraszam do komentowania pod wpisem.

4 komentarze

Tags: ,

Reklamy Allegro – coraz większy rozmach

Opublikowano: 11 czerwca 2007 by Konrad Karpieszuk

Wielokrotnie już donosiłem o kampaniach reklamowych Allegro, przrważnie z kategorii guerilla marketingu. Lecz to co tym razem się zdarzyło trudno nazwać tanią reklamą partyzancką 🙂


Zdjęcie zrobione w poniedziałek nad Łowiczem; podejrzewam, że wkrótce podobne rzeczy będzie można zobaczyć w innych miastach.

Źródło: alt.pl.allegro

3 komentarze

Tags: ,

Guerilla Marketing w wykonaniu eBay

Opublikowano: 16 maja 2007 by Konrad Karpieszuk

Pisałem już o marketingu partyzanckim w wykonaniu Allegro, teraz coś zza oceanu.

Takie oto wlepki można znaleźć w Miami:

Napisy na wlepkach:

  • „Dla jednych śmieć, dla innych skarb”
  • „Myśl o kasie, nie o śmieciu”
  • „Nie recykluj, sprzedaj ponownie”

(w oryginale brzmi lepiej, więc wybaczcie te pochopne tłumaczenie)

Kto według Was jest w kwestii guerilla marketing lepszy? Allegro czy eBay?

Wykop tekst

Podziel się swoim zdaniem

Tags:

Nowa reklama Allegro – co sądzicie?

Opublikowano: 10 kwietnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Od kilku dni w telewizji możemy zobaczyć nowy spot reklamujący Allegro. Zamieszczam go poniżej i liczę na Wasze komentarze. Proszę napisać co o niej sądzicie.

2 komentarze

Tags:

Kolejny guerilla marketing w wykonaniu Allegro.pl

Opublikowano: 06 kwietnia 2007 by Konrad Karpieszuk

Pisałem już o akcji Allegro w Złotych Tarasach. Tym razem marketingowcy tego serwisu aukcyjnego wzięli się za Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu. I wcale im nie przeszkadzało, że pasaż po kilku godzinach od otwarcia został zamknięty przez nadzór budowlany.

Więcej: Allegro wykorzystało ten fakt do pokazania zalet jakie wynikają z kupowania przez internet. Bardzo szybko na miejscu pojawili się ludzie z takim oo transparentem:


Pomysł świetny!

Podziel się swoim zdaniem