Archiwum Tagów | "spam"

Tags: ,

Nigdy nie pisałem o Subasta.pl

Opublikowano: 05 stycznia 2008 by Konrad Karpieszuk

…Bo i nie było po co. Jestem stałym bywalcem grup dyskusyjnych, a tam właściciel tego serwisu zdołał napsuć wiele krwi swoim spamem. Nie ma więc po co reklamować tej strony.

Jednak właśnie Subasta wraca do gry z nową taktyką serwisu, który ma zamiar poskromić Allegro i którego Allegro panicznie się boi. Tylko w ciągu dwóch dni na Alert24 ktoś napisał artykuł jak to właściciel Gadu-Gadu, który jest zarazem właścicielem Allegro blokuje w GG odnośniki do Subasta przesyłane między użytkownikami.
Mniej więcej w tym samym czasie ktoś na Wykop.pl wrzuca odnośnik do tego serwisu i część użytkowników zaczyna się zachwycać nad wyglądem przypominającym Allegro i wyraża nadzieję na powstanie konkurencji. Przypadek?

Zatem wszystkim zachwyconym: odradzam.

Przede wszystkim za spam. Zasada jest prosta: od spamerów się nic nie kupuje, nie używa się ich produktów i stron. Bo w ten sposób spadamy tak samo nisko, jak spadli i oni.

Po wtóre: z uwagi na osobę stojącą za serwisem. Firmy dbające o PR albo w ogóle publicznie nie komentują krytyki wobec siebie, albo robią to z wielkim taktem. Tymczasem właściciel Subasty (osoba fizyczna) na krytykę wobec swojej strony odpisuje (uwaga osoby o wysokim poczuciu estetyki językowej):

„…ciągnij się kutasie, gówno wiesz a się wypowiadasz.”

Piękne 🙂

Tak więc, drodzy czytelnicy: jeśli szukacie konkurencji wobec Allegro, polecam mój artykuł o eBay, Świstaku i Kiermaszu. Tymczasem Subaście mówie wielkie nie i ostrzegam: w panelu Subasty jest prośba o podanie loginu i hasła do swojego konta na Allegro. Sami pomyślcie po co ktoś o reputacji spamera i pieniacza może tego od nas wymagać 😉

7 komentarzy

Tags: ,

Spamer ze sprzedam.pl nadal szaleje…

Opublikowano: 16 grudnia 2006 by Konrad Karpieszuk

O sprzedam.pl pisałem już wielokrotnie. Wygląda na to, że pisał będę jeszcze często i niestety jak zwykłe nic dobrego napisać nie mogę.

Po pierwsze w chwili obecnej allegrowicze dostają perfidny spam od autora serwisu o treści

Witaj!
Czy moge sobie zarejestrowac Twoj nick na www.sprzedam.pl? Oczywiscie o ile
nie zamierzasz tam sie rejestrowac
Pozdrawiam

I nie jest to odosobniony przypadek. Było już kilka zgłoszeń tego listu o tej samej treści; świadczą o tym wątki na grupie alt.pl.allegro:

Po drugie przy okazji natrafiłem w wątku „natręt ze sprzedam.pl” na grupie pl.internet.mordplik na informację, że własciciel sprzedam.pl jeszcze miesiąc temu został przyblokowany przez Onet, a internetowe doniesienia o jego spamowaniu umieszczał… na podstronie „Napisali o nas”!

I po trzecie największa żenada: wejdźcie na sprzedam.pl na opis dowolnej aukcji, przewińcie do dołu i zwróćcie uwagę na licznik wyświetleń. Teraz odświeżcie stronę i potem jeszcze raz 🙂 Tak to nie pomyłka: albo w tym marnym serwisie dziwnym trafem wraz z Tobą oglądają daną aukcję zawsze nie mniej nie więcej a dwie inne osoby, albo licznik specjalnie jest tak skonstruowany aby każdą wizytę liczyć jako trzy odsłony 🙂 No debilizm. Oszukiwanie samego siebie ze strony twórcy tego serwisu. Okazuje się, że jak ktoś chce poprawić sobie ego, tworzy obecnie serwis aukcyjny.

To nie jest tak, że jestem sympatykiem Allegro, Świstaka czy eBay. Po prostu oszustwo i robienie z ludzi idiotów, psucie sobie renomy przez spam, a już zwłaszcza okłamywanie samego siebie zawsze budzi we mnie odrazę i zawsze będę to piętnował.

12 komentarzy