Archiwum Tagów | "stat.pl"

Tags: ,

stat.pl nie należy do Gemiusa

Opublikowano: 28 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk

Milion sekund temu napisałem wpis, w którym poinformowałem, że zrywam ze stat.pl i napisałem, że jest bardzo zaspamowany. Dorzuciłem też pokątem we wpisie informację, że stat.pl należy do Gemiusa.

Pół miliona sekund temu dostałem maila od Pani Zofii Bugajny, w którym prostuje nieco mój wpis (jak dla mnie „nieco”, jak dla Gemiusa na pewno „bardzo”). Oto fragment:

Chciałabym przesłać kilka słów uzupełnienia do Pana wpisu aukcjoteka.blogspot.com/2009/07/rozstanie-ze-st….
W imieniu Gemius chciałabym odpowiedzieć na uwagi i przedstawić kilka istotnych informacji.

Stat.pl nie należy do Grupy Gemius dokładnie od roku. Sprzedaż nastąpiła w lipcu 2008 r, nabywcą była firma Redifne Sp. z o.o. Jako Gemius nie mamy więc żadnego wpływu na politykę nowego właściciela.

Narzędziem do badania ruchu na witrynach internetowych, które obecnie oferujemy jest gemius Traffic. To nowoczesne i zaawansowane technologicznie badanie o wielu ciekawych funkcjonalnościach. Narzędzie jest płatne, ale jego koszty nie są duże.

No i gra muzyka. Stat.pl należał do Gemiusa, ale siedząc w Afryce przegapiłem info, że został sprzedany innemu właścicielowi.Bardzo dobrze. Szczerze mówiąc dziwiłem się, że Gemius mógłby tak sobie popsuć wizerunek. Akurat firmę tą znam (jako klient, ale i z korespondencji z jej pracownikami) od bardzo, bardzo dawna (jeszcze z czasów gdy blogi prowadzili tylko ekstrawertyczni psychole) i zawsze bardzo mi się podobało jak interreagują z internautami. Ale to już temat na inną opowieść, niezwiązaną z aukacjami (być może coś o tym napiszę na moim drugim blogu)

Podziel się swoim zdaniem

Tags: ,

Rozstanie ze stat.pl

Opublikowano: 12 lipca 2009 by Konrad Karpieszuk


Niestety, po kilku ładnych latach korzystania z darmowego systemu statystyk stat.pl, jestem zmuszony rozstać się z nimi. Zaczynam to od tego bloga. Szkoda, bo to bardzo dobre i wygodne narzędzie dla webmastera, niestety kosztem wygody i zadowolenia osób odwiedzających stronę.

Rozumiem, że jeśli coś jest darmowe to musi jednak jakoś na siebie zarabiać, na przykład reklamą. Jednak stat.pl robi to w najgorszy chyba z możliwych sposobów. Nie dość, że reklama przybrała formę najbardziej irytującą – flashowego top layera ciągle biegającego po ekranie, a przez to trudnego do zamknięcia, to ponadto emitowana jest zdecydowanie za często. Mniej więcej (szacunkowo według moich spostrzeżeń) 80% odsłon strony skutkuje wyświetleniem tego spamu. (Spamu bo jest to zdecydowanie niechciana i nachalna forma reklamy).

Aukcjoteka i tak ma już dookoła tekstu dużo reklam. W przeciwieństwie do stat.pl inne reklamy mają mi pozwolić na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy. Z męczenia Was flashowym top layerem, nie mam żadnych finansowych korzyści, więc wywalam tą przeszkadzajkę, co oznacza, że wywalam zarazem system statystyk.

Żałuję tylko trochę. Stat.pl nie jest niezastąpiony; świat podbija Google ze swoim Analitycs i choć uważam, że interfejs GA jest gorszy od naszego rodzimego produktu to jestem w stanie znieść to utrudnienie ku Waszej uciesze 🙂

Mam nadzieję, że dzięki temu będziecie znacznie częściej zaglądać na mojego bloga, co zaowocuje moją większą satysfakcją z pisania i – nie ukrywam – przełoży się na wzrost wpływów z innych reklam. Jakby nie było, ja także jakbym na jakiejś stronie musiał męczyć się z zamknięciem dobijającego niby-pop-upa, nie miałbym motywacji by klikać np w google adsense.

* * *

Nawiasem mówiąc podejrzewam, że takie bombardowanie stat.pl byle jaką reklamą to sygnał, że firma się już poddała w konkurencji z Google i chce wydusić z rynku ile się jeszcze da. Szkoda, bo Gemius (o ile wiem właściciel stat.pl) tylko straci takim krokiem na wizerunku.

Podziel się swoim zdaniem