Archiwum Tagów | "świstak"

Tags: , ,

Stało się: Świstak.pl staje się serwisem płatnym

Opublikowano: 08 września 2011 by Konrad Karpieszuk

Przyznaję, że piszę z opóźnieniem, ale byłem na urlopie 🙂

Przyznaję też, że mnie to zaskoczyło. Co prawda wiem, że twórcy serwisu na każdym kroku podkreślali, że darmowość Świstaka nie będzie trwała wiecznie. Wiem, że użytkownicy sami co chwila prosili o wprowadzenie opłat, które pokryłyby promocję serwisu. Ba, sam gdy byłem na Świstaku mocno do tego zachęcałem.

A teraz nagle – bum – i jest opłata. Wystawianie na szczęście nadal jest darmowe (taka opłata by zabiła Świstaka w kilka dni), ale jeśli ktoś coś od nas kupi, zapłacimy prowizję. Cztery bądź dwa procent, w zależności czy mamy konto prywatne czy firmowe.

Teraz jednak nie wiem czy jest to dobry ruch. Opłata wprowadzona powinna być dawno temu, gdy Świstak jeszcze rozpalał ludzi. Teraz ten serwis zwyczajnie umiera. I podejrzewam, że prowizja to nie zbieranie pieniędzy na promocję platformy, a zwyczajne odcinanie kuponów od czegoś, co twórców już nie interesuje i chcą iść dalej z nowymi serwisami.

A jakie jest Wasze zdanie?

Komunikat prasowy

Jeden komentarz jak do tej pory

Tags: , ,

SzalonaAukcja.pl – coś się ruszyło na Świstaku

Opublikowano: 27 września 2009 by Konrad Karpieszuk

Nareszcie mogę coś napisać o Świstaku (bo jakoś w tym serwisie ostatnio nie dzieje się nic). We współpracy z Agorą wystartował serwis SzalonaAukcja.pl

szalonaaukIdeą jest sprzedawanie produktów z ceną wywoławczą równą 50% ich rynkowej wartości.

Nie wiem czy pomysł jest coś wart, bo na razie w serwisie nie ma nic do kupienia. Zastanawia mnie też dlaczego już na wstępie trzeba wybrać gdzie odbierzemy wylicytowaną rzecz i dlaczego na liście są tylko dwa miasta i oba tak daleko od Białegostoku, w którym mieszkam. Tymsamym serwis póki co  nie jest przeznaczony dla mnie 🙂

Podziel się swoim zdaniem