Artykuł w kategorii | allegro

Wojna miast o sylwestra

Opublikowane: 02 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Wyjdę na wazeliniarza, ale muszę przyznać, że Allegro marketing ma świetny. Niedawno skandaliczny koncert Madonny, a teraz pomysł na ściganie się kupujących w ilości wydanych na Allegro pieniędzy.

allemiasto

O co chodzi? Allegro wymyśliło konkurs „Alle Miasto„. W jednym zdaniu: w tym mieście, w którego mieszkańcy przez najbliższe 60 dni „wydadzą” najwięcej pieniędzy Allegro zorganizuje sylwestra miejskiego z licznymi gwiazdami.

Pomysł właściwie bomba. Bo po pierwsze kolejny raz wykorzystuje się sprawdzony zabieg marketingowy rywalizacji internautów o swoje. Dobrze to znamy choćby z ostatniego konkursu na New 7 Wonders czy wcześniejszego publicznego wybierania miast, które znajdą się na planszy Monopoly (ba, nawet teraz LG dopinguje Polaków aby sprawili, że to we Wrocławiu zostanie wybudowany kolejny tor F1). Co więcej jest jeszcze konkurs towarzyszący: ten kto namówi najwięcej swoich ziomków do udziału w zabawie, wygra 30 tysięcy złotych do wydania na Allegro.

Po drugie bardzo dobry wybór miast do konkursu. Choć wśród nich nie znalazł się mój Białystok to i tak fajnie, że Allegro zrobiło ukłon do mieszkańców miast mniejszych (jak sami je nazywają: miast rozmiaru M) i to właśnie obywatele 17 „średniaków” mogą się między sobą ścigać. Bo z automatu można by się spodziewać, że w konkursie wzięły by udział miasta największe: Kraków, Warszawa, Łódź… (A może wynika to po prostu z faktu, że takie miasta nie potrzebują pomocy Allegro, bo sylwestra miejskiego i tak będą miały?)

Po trzecie w konkursie niby nie chodzi o to aby jak najwięcej wydać, ale jak najwięcej oszczędzić. Naliczane są kwoty oszczędności; ponoć Allegro zrobiło badania w których kategoriach w ich serwisie jest taniej niż w sklepach tradycyjnych (i jak widać na wykresie po lewej, najbardziej opłaca się kupować w dziale Zdrowie i Uroda). Fajnie, bo od razu wbijamy sobie do głowy, że nie zawsze warto iść do tradycyjnego sklepu, a właśnie handel elektroniczny jest najbardziej opłacalny.

Jedyny minus to strona zabawy. Zwyczajnie zjadła mi procesor i ram, co więcej cała jest we flashu. Jedno co fajne to to, że na stronie na żywo widzimy rywalizacje miast. Pozycje zmieniają się z sekundy na sekundę gdy tylko ktoś dokona zakupu.

No może jeszcze jeden minus: Na Wykopie tradycją już było, że ludzie skrzykiwali się gdy trzeba było podbić pozycję Polski w jakimś właśnie internetowym rankingu i zawsze to się udawało. A pozycję czego w tym konkursie uda się podbić przez wykopowiczów z całej Polski?

3 Komentarze do tego artykułu

 1. Tomek Komercyjny napisał(a):

  Kraków i Warszawa odpada bo to za droga impreza sponsorska.
  Nie opłaci się 🙂

 2. Konrad Karpieszuk napisał(a):

  myślisz, że allegro kończy już się kasa? 😉

 3. Tomek Komercjny napisał(a):

  myślę, że gra nie warta świeczki

A co Ty o tym sądzisz?