Artykuł w kategorii | po godzinach

Wrocław/Kalisz: zatrzymany kolejny oszust aukcyjny

Opublikowane: 05 października 2006 przez: Konrad Karpieszuk

Za serwisem Wirtualne Media:

Wrocławska policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Kalisza, podejrzanego o oszustwa internetowe.

Mężczyzna „sprzedawał” na aukcjach internetowych różne przedmioty, których w rzeczywistości nie miał. W sumie oszukał co najmniej 20 osób z całej Polski. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w środę Artur Falkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci zabezpieczyli komputer oraz dokumentację świadczącą o przestępczej działalności.

„Zatrzymany oferował na aukcjach internetowych do sprzedaży różne przedmioty po atrakcyjnych cenach i nie wywiązywał się z transakcji. Jak ustalili policjanci, oszust naciągnął w ten sposób co najmniej 20 osób na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. zł” – mówił Falkiewicz.

Przypomniał, że to kolejny oszust działający poprzez internet, którego w ostatnich dniach wytropili dolnośląscy policjanci. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o takie oszustwa. Sprawca na aukcjach internetowych oferował wysokiej klasy telefony komórkowe oraz akcesoria telefoniczne po bardzo atrakcyjnych cenach.

Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali przez internet pieniądze na poczet zaliczek na samochody sprowadzane z zagranicy, których ostatecznie nie sprowadzali. Wyłudzili natomiast od co najmniej 150 osób pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 180 tys. zł.

Teraz oszustom grozi do 8 lat więzienia. Policja przypomina, że na stronach internetowych policji został umieszczony poradnik „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i dokonywać zakupów na internetowych aukcjach”.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?