Artykuł w kategorii | po godzinach

Wysyp snajperów aukcyjnych

Opublikowane: 28 maja 2006 przez: Konrad Karpieszuk

Kilka tygodni temu w Gazeta Wyborcza doniosła, że autor pierwszego w Polsce snajpera aukcyjnego – snip.pl – na tej dość błahej usłudze zarobił już pierwszy milion. I choć zajęło to mu prawie cztery lata, to wiele osób próbuje powtórzyć jego sukces lub przynajmniej uszczknąć sobie kawałek z tego tortu. Dlatego też snajperów ostatnio jest coraz więcej.

Snajper aukcyjny to program umieszczony na ciągle pracującym w sieci komputerze, który ma za nas licytować w aukcjach internetowych i oczywiście je wygrywać. Podajemy w nim swój login i hasło w serwisie aukcyjnym, numer aukcji lub do niej odnośnik, kwotę jaką maksymalnie jesteśmy w stanie zapłacić i czas od końca aukcji, kidy ma paść nasz „strzał”. Za tą usługę twórcy programów pobierają czasem opłatę, jednak jeśli strzał się nie uda (jakaś osoba lub inny snajper aukcyjny nas przelicytuje lub ustaliliśmy za niską cenę) płacić nie musimy.

Poniżej zamieszczam krótki przegląd dostępnych i znanych mi snajperów aukcyjnych. Jeśli ktoś zna inne, proszę o informacje w komentarzach pod wpisem.

Snip.pl

To najstarszy polski snajper aukcyjny. Pozwala na licytacje w serwisach aukcyjnych Allegro i eBay.
Cena skutecznego strzału to 60gr. Pięć pierwszych strzałów jest darmowych. Snip.pl posiada program partnerski w ramach którego polecając jego usługi można otrzymać darmowe strzały.

Snajper.net

Nowy ale – sądząc po stopniu reklamowania się – ambitny snajper. Pozwala na licytację w serwisach Allegro, eBay, Świstak i Aukcje24. Do końca roku 2006 usługa będzie bezpłatna, po tym okresie jeden strzał będzie kosztował 25-50 gr (w zależności od wykupionego abonamentu), ponadto co miesiąc pierwsze 10 strzałów możemy wykonać za darmo. W ramach promocji swoich usług serwis oferuje program partnerski dający autorom stron www korzyści finansowe.

eSnajper.pl

Snajper umożliwia licytację w serwisach Allegro i eBay. Koszt jednego strzału w zależności od wykupionej opcji wynosi od 9 groszy do 1,07 złotego. Sześć pierwszych strzałów jest darmowych.

Snipe24.pl

Umożliwia licytację w serwisach Allegro i eBay. Snajper aukcyjny jest w ej chwili darmowy, autorzy serwisu nie informują czy i kiedy zamierzają wprowadzić opłaty. Autorzy Snipe24 organizują dość ciekawy konkurs „Sniper miesiąca” – soba, która w bierzącym miesiącu odda najwięcej trafnych strzałów wygrywa odtwarzacz DVD.

Startowy.com

Startowy.com to strona internetowa, którą każdy może spersonalizować wedle sławnych potrzeb. Jednym z jej modułów jest snajper aukcyjny Palba. Niestety nic więcej – koszty, skuteczność i obsługiwane serwisy aukcyjne – nie mogę o nim powiedzieć, gdyż autorzy serwisu nie przygotowali na jego temat choćby najkrótszego opisu. Aktualizacja: W komentarzach do tego wpisu możecie znaleźć odpowiedź pracownika (?) Startowy.com, gdzie wyjaśnia jakie są zasady działania Palba.

Który snajper jest najlepszy? Mam swój typ, ale na razie będę milczał; liczę na to, że to Wy w komentarzach opiszecie swoje wrażenia i typy 🙂

3 Komentarze do tego artykułu

 1. Magda napisał(a):

  Kupuję sporo na Allegro (kilkadziesiąt razy w miesiącu) i dlatego nie mogę obejść się bez pomocy snajpera. „W dawnych czasach” korzystałam ze snipa i chwaliłam go sobie. Ułatwiał znacznie pracę.
  Potem pojawił się snajper.net i z ciekawości zaczęłam korzystać.
  Oba są dobre i niezawodne, ale jak dla mnie snajper.net chyba odrobinę wygodniejszy przy czestym korzystaniu.
  Przygoda z dwoma nowymi snajperami na razie polegała na założeniu tam kont. Pewno z czasem sprawdzę co potrafią 🙂

 2. Anonymous napisał(a):

  Moduł snajperski w serwisie http://startowy.com

  Witam
  Zwyczajowo opisujemy każdy nowy moduł na forum startowego (http://forum.startowy.com) wiec podaje do informacji post z forum:

  Palba – Twój własny darmowy snajper aukcyjny.W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nowy moduł o nazwie Palba, wspierający wasze aukcje w
  allegro.pl. Jak wiecie, w polskim internecie funkcjonują serwisy „snajperskie”, które świadczą odpłatnie tego typu usługi. My dajemy to użytkownikom startowego za darmo.Każdy, kto doda sobie nasz nowy moduł, powinien podać nazwę użytkownika i hasło do allegro, a następnie wybrać formę powiadamiania (email bądź gadu-gadu). Możliwe są 2 sposoby wyboru aukcji: poprzez wpisanie numeru aukcji lub „ustrzelenie” aukcji za pomocą „celowniczka” – kursora w Waszym bloku aukcji.
  Moduł ustrzeli aukcję (odda palbę) tuż przed zakończeniem aukcji w allegro.pl. Jeśli Wasza maksymalna zadeklarowana kwota jest najwyższa, to właśnie wygraliście aukcję.

  Zapraszamy do korzystania z nowego modułu!

  pozdrawiam
  Arkadiusz Chodorowski

 3. Anonymous napisał(a):

  http://www.aukcjoner.net/sniper/faq

A co Ty o tym sądzisz?