Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Za ile ja to sprzedam?

Opublikowane: 04 września 2007 przez: Konrad Karpieszuk

Zastanawialiście się kiedyś przed wystawieniem przedmiotu na aukcję internetową na osiągniecie jakiej ceny możecie liczyć? Na pewno. Najbardziej intuicyjnym sposobem jest po prostu zajrzenie do serwisów aukcyjnych i sprawdzenie kończących się aukcji innych użytkowników.

Metoda jednak nie jest idealna. Uzyskamy w ten sposób jedynie wyniki z jednej konkretnej chwili, a to może oznaczać ich przypadkowość. Z pomocą przychodzi nowy serwis o nazwie Prognozynka.pl.

Prognozynka gromadzi dane o zakończonych już aukcjach i osiągniętych w nich cenach. Dzięki temu wynik jest mniej „skażony” przypadkowością; dodatkowo otrzymujemy informację w jakim dniu miesiąca i o której godzinie zakończenia aukcji osiągana była najwyższa cena.

Jak na razie Prognozynka działa jedynie w oparciu o Allegro i jego kategorię Komputery, ale mam nadzieję, że zakres analizowanych danych zostanie szybko zwiększony.

5 Komentarze do tego artykułu

 1. Anonymous napisał(a):

  To co się rzuca w oczy to chyba lepsza wyszukiwarka niż na allegro. Szkoda, ze tylko jedna kategoria w obecnej wersji beta. Mam nadzieje, ze w pelnej wersji bedzie pelny zakres aukcji.

  Z pozdrowieniami,
  Angie

 2. Angie napisał(a):

  To co się rzuca w oczy to chyba lepsza wyszukiwarka niż na allegro. Szkoda, że tylko jedna kategoria – mam nadzieję, że w wersji pełnej będzie ich wiecej. Wtedy ciekawe rzeczy będzie można znaleźć.

  z pozdrowieniami

 3. Wilk napisał(a):

  Bez przesady z tym „działaniem”. Nie da się zmusić do reakcji. Ani enter, ani kliknięcie w monete ani nic.

 4. Konrad napisał(a):

  u mnie dziala :o)

 5. Wilk napisał(a):

  Sprawdzilem w FF – tam zadzialalo. Ale juz na innych przegladarkach pracujacych na Gecko nie. Ewidentnie osiolkowa strona.

A co Ty o tym sądzisz?