Artykuł w kategorii | allegro, kurs, Polecamy!

Zakładamy konto na Allegro

Opublikowane: 24 czerwca 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Proszę Państwa, mamy pierwszą osobę, która zarejestrowała się w Allegro za moim pośrednictwem od czasu kiedy postanowiłem pisać swój mini (mini?) poradnik jak zostać milionerem dzięki aukcjom internetowym. Zatem witam, dziękuję i piszę dalej.

Tyle, że dziś będzie o… zakładaniu konta w Allegro właśnie. Zatem ta pierwsza osoba może sobie dziś odpocząć, przejść się w deszczu na spacer, włączyć telewizor czy zwyczajnie dalej wyprzedzać moje porady i zacząć już wystawiać aukcje. 🙂 A wszystkich pozostałych zapraszam do lektury.

Zatem temat lekcji na dziś: zakładamy konto w Allegro. Mam nadzieję, że praca domowa z poprzedniej lekcji jest już odrobiona i wszyscy mamy już konto email. Mam także nadzieję, że wszyscy też macie konto bankowe – bez niego raczej jest trudno prowadzić jakiś poważniejszy biznes, a i przyda się w samym procesie rejestracji w Allegro.

Jeśli ktoś jednak jeszcze nie ma konta bankowego, szczerze polecam mBank. Z dwóch powodów. Po pierwsze nic nas ono nie będzie kosztować (prowadzenie, karta i przelewy są za darmo), po drugie jest to na tą chwilę najpopularniejsze konto wśród allegrowiczów. Oznacza to zatem, że przelewy za sprzedane przedmioty bardzo często będziemy otrzymywać od razu po sprzedaży. A czas w handlu przez internet ma bardzo duże znaczenie.

Dla niecierpliwych bardzo krótko wyjaśniam na czym polega proces zakładania konta na Allegro:

  1. Podajemy swoje dane osobowe
  2. Wymyślamy sobie login i hasło
  3. Potwierdzamy, że my to my

I tyle. Tylko, że te trzy punkty muszą zająć niestety czasem aż trzy dni. Ale po kolei.

Zakładamy konto na Allegro krok po kroku

Krok pierwszy: wchodzimy

Kliknij w ten odnośnik, a zostaniesz przeniesiony do strony rejestracji na Allegro.
Proste? No widzisz 😉

Krok drugi: podajemy dane osobowe

Po kliknięciu w link powyżej zostanie nam wyświetlony formularz jak na tym obrazku:


Jak widać formularz jest prosty i z pozoru nie możemy popełnić tu żadnego błędu.

A jednak możemy coś zrobić nie tak! Allegro to nie jest po prostu kolejny serwis społecznościowy, ale miejsce gdzie obraca się naprawdę dużymi pieniędzmi. Dlatego nie możesz tu podać danych byle jakich! Bezwzględnie wpisz tutaj swoje PRAWDZIWE DANE! Co więcej, dane te powinny być takie same jak dane posiadacza konta bankowego.

W przeciwnym wypadku konto uda ci się założyć, ale nie będziesz je mógł aktywować (co jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia sprzedaży). A jeśli nawet ci się uda, szybko zostanie to wykryte i Twoje konto Allegro zablokuje.

Jeszcze raz: poważnie wpisz tu prawdę. Wiem, mnie też przeważnie korci by wpisywać w pole „Ulica” tekst typu „Błotna, numer zachlapany”, podawać numer telefonu do osoby, której nie lubię i wpisywać jakieś głupie nazwisko. Ale zastanów się, czy zaufałbyś i przelał pieniądze dla sprzedawcy, który przedstawia się jako Koziołek Matołek?

Allegro było niestety kiedyś miejscem nie tylko dużych pieniędzy, ale i wielkich oszustw. Ludzie rejestrowali konta na fikcyjne dane, wystawiali drogi sprzęt elektroniczny, którego nigdy tak naprawdę nie mieli i kończyło się to wyłudzeniem ogromnych pieniędzy od oszukanych kupujących. Teraz Allegro zabezpiecza się przed tym bardzo skutecznie i jeśli podasz tu fikcyjne dane, konto zwyczajnie nie zostanie utworzone.

Krok trzeci: odbierz email

Na podany w formularzy adres email od razu po rejestracji zostanie wysłana do Ciebie wiadomość z odnośnikem, w który należy kliknąć aby potwierdzić, że konto email należy faktycznie do nas. Po kliknięciu w odnośnik wyświetlony zostanie nam kolejny formularz.

Krok czwarty: login i hasło

Teraz widzimy kolejny formularz, na szczęście znów krótki:


Tu obowiązkowymi do wypełnienia polami są login, haslo i weryfikacja obrazka.

Login to to jak chcesz się nazywać w serwisie Allegro. Wbrew pozorom to dość ważne pole, jeśli nie najważniejsze. Wymyśl sobie naprawdę dobrą nazwę, kojarzącą się z handlem, sukcesem, być może branżą, w której chcesz sprzedawać najwięcej przedmiotów. Na Allegro są już tysiące sprzedawców i warto sobie wyrabiać dobrą markę. Twój login to będzie to, co kupujący będą wiedzieć o Tobie przed pierwszą waszą wspólną transakcją. Sam zdecyduj czy wolałbyś kupić coś od kogoś o loginie „najlepsze_kosmetyki”, czy też „macho_szukam_laski_28” 😉

Hasło – dość proste pole. Wymyśl tutaj sobie hasło, którym chcesz zabezpieczyć swoje konto w Allegro. Może to być oczywiście te samo hasło co do Twojej poczty, zawsze to mniej rzeczy do zapamiętania 🙂

Weryfikacja obrazka – musisz tutaj przepisać po kolei literki i cyferki z obrazka obok. Po to aby nie tylko pokazać, że jesteś już tak duży, że potrafisz czytać i pisać, ale przede wszystkim, że jesteś żywym człowiekiem, a nie komputerem zakłądającym konta automatycznie.

Krok piąty: udowodnij, że Ty to Ty

I oto kolejny etap zakładania konta:


Wychodzi szydło z worka. Jeśli na samym początku podałeś fałszywe dane, to pozamiatane, dupa blada. A ostrzegałem!

Jeśli jednak od początku jesteś uczciwy to wszystko w porządku. Teraz jesteś proszony o aktywowanie konta, po to aby Allegro mogło sprawdzić czy naprawdę się nazywasz tak jak się nazywasz i czy adres jaki podałeś naprawdę jest miejscem gdzie mieszkasz.

Aktywacji możemy dokonać na dwa sposoby:

Ci którzy się nie spieszą, mogą kliknąć w prawy przycisk „Aktywuj”. Wtedy w przeciągu 14 dni Allegro wyśle nam list tradycyjną pocztą na podany przez nas wcześniej adres. W liście tym będzie kod aktywacyjny, który będziemy musieli wpisać na stronie Allegro. W ten sposób udowodnimy, że adres, który podaliśmy był naprawdę nasz.

O wiele szybsza metoda, to aktywacja kontem bankowym. Klikamy w lewy „Aktywuj” i przelewamy na konto bankowe Allegro minimum złotówkę i jeden grosz. Jeśli Allegro stwierdzi, że Twoje dane jakie podałeś przy rejestracji są takie same jak dane przesłane przez bank wraz z przelewem, w ciągu 3 dni Twoje konto na Allegro zostanie aktywowane i będziesz mógł zacząć sprzedawać. (Na razie opcja ta jest dostępna tylko dla posiadaczy kont bankowych w mBank, MultiBank, BZ WBK, BPH i ING).
O przelane pieniądze nie musisz się martwić. Zostaną one zaliczone na poczet przyszłych opłat Allegro, a jeśli będziesz chciał, Allegro może ci tego zyla zwrócić.

Koniec

Gratuluje! Masz już piękne, nowe i pachnące konto na Allegro 🙂 Zajrzyj do swojej skrzynki pocztowej, gdzie powinien już na Ciebie czekać email z tego serwisu z podstawowymi instrukcjami jak korzystać z aukcji. Jeśli Ci on jednak nie wystarcza, już wkrótce przeczytasz tu kolejne praktyczne porady jak handlować na Allegro. 🙂

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie!

A co Ty o tym sądzisz?