Artykuł w kategorii | allegro, inne serwisy

Tagi |

Chcesz stworzyć nowy serwis aukcyjny?

Opublikowane: 11 września 2009 przez: Konrad Karpieszuk

Nic trudnego. Musisz jednak być świnią, spamerem i oszustem.

To przynajmniej by wynikało z analizy tego jak powstają w Polsce (i niestety o dziwo utrzymują się dość długo) nowe serwisy aukcyjne. Pisałem o tym już nie raz. Także tutaj oraz też tu. Przepis jest prosty: stawiamy skrypt do sprzedaży, spamujemy ludzi, podszywamy się pod Allegro. Jak trzeba to też możemy kupujących przekląć. Alleluja i do przodu.

Piszę o tym bo powstał kolejny serwisik. Aukcje.fm (nie linkuję, bo nie warto). Jakby wynikało z tego flaka, scenariusz jest taki jak zwykle: poza brzydkim wyglądem, właściciel zainwestował w spam i podszywanie się pod Allegro )stopka strony i niemal każdy alt na stronie).

A jeśli mowa o altach i obrazkach, do których są przypisane, spójrzcie jaki eksponat znalazłem przeglądając na szybko katalogi na ich serwerze (żaden tam haking, zwykłe zajrzenie w źródło strony) 🙂 Ciekawe czy to bezpieczne tak ujawniać strukturę swojej bazy danych 😉

int-osc-1

12 Komentarze do tego artykułu

 1. Janusz_Lit napisał(a):

  ale to wyglada… szoook 🙂

  Co moj drogi myslisz na temat blogow fiormowych sprzedawcow ktorzy sprzedaja na allegro -> http://blog.crazy-fashion.pl/ ?? moze jakis artykulik napiszesz

 2. Konrad Karpieszuk napisał(a):

  wyglada jak stare allegro 🙂

  a co do bloga to nie widzialem wczesniej 🙂 musze sie przyjrzec. wrzucam w readera 🙂

 3. Wilk napisał(a):

  Przeciez on juz dawno meczyl ludzi z alt.pl.allegro, jeszcze przed twoim wyjazdem 😛 zreszta tworzyl tez pewna strone, ktora dosc szybko zniknela z sieci po interwencji dziennikarskiej.

 4. Damian napisał(a):

  Przecież to baza sql sklepów do integracji a nie AUKCJE FM. Programista z Pana a takie błędy.

 5. Damian napisał(a):

  Eksponat jest super. Wyciek tylu milionów danych osobowych i płatniczych polaków za gracę bez interwencji rządu to oficjalna sprzedaż Polski jednej firmie mającej imię TRADUS. Mam dowody iż jestem podsłuchiwany przez właściciela GG a moi znajomi za nic zostali zawieszeni na allegro w jednej chwili. Parodia warta 2 miliardy dolarów to Polska Aktywna Społeczność. Taki wyciek grozi naszemu kraju oraz jest wbrew Konstytucji Rzeczpospolitej!

 6. Damian napisał(a):

  Omamieni gołymi cycami przez czarnych idziecie na zatracenie w grzechu i uścicku szatana wojującego nawet z Polska Królową Maryją! Opamiętajcie się ludzie i nie dawajcie zarabiać zagranicznym firmom procentowo za prawie każdą transakcję w polskim internecie! Polski internet jest masowo kupowany a zagranicę a razem z mim miliony osób, ich dane, pasje, numery kont, numery kart, kody pin, kontrahenci, pragnienia, wszystko co można!

 7. Anonim napisał(a):

  Omamieni gołymi cycami przez czarnych idziecie na zatracenie w grzechu i uścisku szatana wojującego nawet z Polska Królową Maryją! Opamiętajcie się ludzie i nie dawajcie zarabiać zagranicznym firmom procentowo za prawie każdą transakcję w polskim internecie! Polski internet jest masowo kupowany a zagranicę a razem z mim miliony osób, ich dane, pasje, numery kont, numery kart, kody pin, kontrahenci, pragnienia, wszystko co można!

 8. Anonim napisał(a):

  Już zapomniałeś jak kurwa allegro spamem napierdalało? A darmowa reklama allegro w mediach? A w gazetach nazwa allegro napierdalana przy każdej okazji za darmo? Przecież to kurwa ich nazwa domeny i reklama!

 9. Damian napisał(a):

  Już zapomniałeś jak kurwa allegro spamem napierdalało? A darmowa reklama allegro w mediach? A w gazetach nazwa allegro napierdalana przy każdej okazji za darmo? Przecież to kurwa ich nazwa domeny i reklama!

 10. gość napisał(a):

  Człowieku zastanów się co ty piszesz i jak ubliżasz polakom! Szanujesz obcokrajowe serwisy a swoje zawistnie opluwasz! Swoja matę też kijem traktujesz a obce chwalisz?

 11. daftar napisał(a):

  Można postawić serwis aukcyjny bez spamowania – http://www.daftar.pl
  w tydzień ok 20 userów, pozycjonowanie katalogowanie i cierpliwość.
  Początek za free, potem opłaty moim zdaniem realne bez prowizji od sprzedaży – to mnie w allegro najbardziej wkurzało nawet jako SuperSprzedawcę.

 12. daftar napisał(a):

  Po przemyśleniach będzie bez prowizji i bez opłat za wystawienie.
  Niech każdy za darmo wyprzedaje garaże i strychy 🙂
  Serwis powinien na reklamach się utrzymać – takie wnioski po miesiącu.

A co Ty o tym sądzisz?